Poradna: Pozemní vysílání DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna k DVB-T2

Odpovědi na vaše dotazy k pozemnímu vysílání

Časté dotazy

Dá se upravit set-top-box z DVB-T na DVB-T2?

Úprava set top boxu z DVB-T na DVB-T2 není možná. DVB-T2 v kombinací s HEVC je novější technologie, která vyžaduje modernější typ tuneru. Proto nelze jednoduše upravit původní set top box na nový standard.

Bude set-top-box pro DVB-T2 fungovat i u starších typů televizorů?

Set top box pro DVB-T2 může fungovat i u starších televizorů. Pokud máte připojení přes SCART, je na trhu několik přijímačů, například typ: Denver DTB-137H. Pokud Váš televizor SCART nepodporuje, zkuste Zircon FIRE (T2/HEVC), ten se připojuje k starší televizi přes běžný anténní kabel.

Jak budou vysílány regionální zpravodajské pořady České televize. Budou dostupné i v DVB-T2?

Regionální odpojování pořadů České televize je v řešení, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Možné jsou dva způsoby. Česká televize může regionální signál odpojovat tak jako doposud. Technicky to ale bude možné až poté, co bude definitivně ukončen přechod na DVB-T2. Druhou možností je vysílání všech regionálních mutací ve všech regionech společně, tak jako se to děje na satelitu. Diváci by tak mohli mít na celém území České republiky k dispozici až 3 verze programu ČT 1, které by se lišily regionálním zpravodajstvím.

Bude Česká televize vysílat v DVB-T2 duální zvuk?

Ano, Česká televize deklarovala, že v DVB-T2 bude k některým pořadům vkládat i originální zvukovou stopu. Duální zvuk umožňují všechny typy set-top-boxů pro DVB-T2 už v základní konfiguraci, uživatel tedy nemusí nic složitě nastavovat.

Pořídil jsem si set-top-box pro DVB-T2, ale nefunguje mi HD obraz u Novy ani u Primy. Jak to mám řešit?

Dobrý den, HD vysílání je dostupné pouze u některých programů DVB-T2. Nova s Primou v HD nevysílají, ani to v nejbližší době neplánují. Pokud máte zájem o vysoké rozlišení, doporučujeme zvážit přechod na satelit, IPTV nebo kabelovou televizi.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

Konkrétní dotazy

Prosím o sdělení, od které doby bude v Karlových Varech vypnuto DVB-T vysílání programů ČT1, ČT2, Nova, Prima.

Vypnutí programů České televize v DVB-T z vysílače Cheb – Zelená hora, který svým signálem zásobuje i Karlovy Vary, se očekává v únoru 2020. Vypnutí komerčního multiplexu 2 by mělo následovat o měsíc později.

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

199
Komentujte

avatar
121 Comment threads
78 Thread replies
11 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
139 Comment authors
Jiří SalavecstefiViktorVaškůJan Kučera Recent comment authors
Milan
Host
Milan

Může mi někdo vysvětlit proč až od začátku ledna mi v Plzni některé části dne vůbec nefunguje DVBT2 ani DVB-T?? Jediné co jde je Česká televize. Starý i nový program. Přeladit nepomůže. Objeví se přesně stejné kanály, které jdou půl dne a potom ne! Do asi 7.1. šlo všechno v pořádku. Žádné vypínání se u nás taky konat nemá. Tak to ať mi někdo vysvětlí. Anténou to být nemůže a televizí taky ne, když to fungovalo v obou formátech až dosud bezvadně.

Petr Daniš
Host
Petr Daniš

Dobrý den, funguje v Moravskoslezském kraji vysílání DVB-T2

Martina
Host
Martina

Dobrý den, po připojení set top boxu DBVT2 se u některých programů objevují problémy, respektive dobře fungují jen ČT programy. DBVT 1 ješte u nás vypnutý není. Může to souviset ?

Jana Kuběnková
Host
Jana Kuběnková

Dobrý den, prosím o radu. Mám Plazmový televizor Panasonic TH-42PX80EA, nechci ho měnit a chci přikoupit setobox. Hledám však takový, abych mohla mít pouze jeden ovladač a byla zajištěna maximální citlivost příjmu, paměť PVR, EPG, USB. Prosím o radu, jaký setobox vybrat. Děkuji.

Zdeněk Evják
Host
Zdeněk Evják

Co koupit – Set top box pro DVB T2 nebo multimediální centrum.

Stanislav Dorňák
Host
Stanislav Dorňák

Dobrý den,proč stále padá signál na kanálu 50? Děkuji za odpověď.

JIŘI SKŘAPEK
Host
JIŘI SKŘAPEK

Dobry den,mam TV-LG-55UK62 a je napsana ze podporuje DVB-T2,ale nikde není psano ze podporuje HEVC,je koupena před rokem,,jde me o to jestli mi pujde nove vysilani DVB-T2 dekuji

Jaromír Osčádal
Host
Jaromír Osčádal

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda televize LG 32LD450 je schopna přijímat DVB-T2 když v popisku je napsáno dvb-t MPEG 2 a MPEG 4

Petr
Host
Petr

Dobrý den umožnuje telvozor Thomson 40fz5534 příjem signálu DVB T2 ? děkuji

Martin Milfort
Host
Martin Milfort

Dobrý den, Mám televizi Sencor model SLT 1915 DVBT (SE). Poraďte prosím, je-li nutná pro příjem DVB -T2 výměna televize, případně, co mám pro další provoz zakoupit.
Předem děkuji