Poradna: Pozemní vysílání DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna k DVB-T2

Odpovědi na vaše dotazy k pozemnímu vysílání

Časté dotazy

Dá se upravit set-top-box z DVB-T na DVB-T2?

Úprava set top boxu z DVB-T na DVB-T2 není možná. DVB-T2 v kombinací s HEVC je novější technologie, která vyžaduje modernější typ tuneru. Proto nelze jednoduše upravit původní set top box na nový standard.

Bude set-top-box pro DVB-T2 fungovat i u starších typů televizorů?

Set top box pro DVB-T2 může fungovat i u starších televizorů. Pokud máte připojení přes SCART, je na trhu několik přijímačů, například typ: Denver DTB-137H. Pokud Váš televizor SCART nepodporuje, zkuste Zircon FIRE (T2/HEVC), ten se připojuje k starší televizi přes běžný anténní kabel.

Jak budou vysílány regionální zpravodajské pořady České televize. Budou dostupné i v DVB-T2?

Regionální odpojování pořadů České televize je v řešení, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Možné jsou dva způsoby. Česká televize může regionální signál odpojovat tak jako doposud. Technicky to ale bude možné až poté, co bude definitivně ukončen přechod na DVB-T2. Druhou možností je vysílání všech regionálních mutací ve všech regionech společně, tak jako se to děje na satelitu. Diváci by tak mohli mít na celém území České republiky k dispozici až 3 verze programu ČT 1, které by se lišily regionálním zpravodajstvím.

Bude Česká televize vysílat v DVB-T2 duální zvuk?

Ano, Česká televize deklarovala, že v DVB-T2 bude k některým pořadům vkládat i originální zvukovou stopu. Duální zvuk umožňují všechny typy set-top-boxů pro DVB-T2 už v základní konfiguraci, uživatel tedy nemusí nic složitě nastavovat.

Pořídil jsem si set-top-box pro DVB-T2, ale nefunguje mi HD obraz u Novy ani u Primy. Jak to mám řešit?

Dobrý den, HD vysílání je dostupné pouze u některých programů DVB-T2. Nova s Primou v HD nevysílají, ani to v nejbližší době neplánují. Pokud máte zájem o vysoké rozlišení, doporučujeme zvážit přechod na satelit, IPTV nebo kabelovou televizi.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

Konkrétní dotazy

Prosím o sdělení, od které doby bude v Karlových Varech vypnuto DVB-T vysílání programů ČT1, ČT2, Nova, Prima.

Vypnutí programů České televize v DVB-T z vysílače Cheb – Zelená hora, který svým signálem zásobuje i Karlovy Vary, se očekává v únoru 2020. Vypnutí komerčního multiplexu 2 by mělo následovat o měsíc později.

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

197
Komentujte

avatar
119 Comment threads
78 Thread replies
11 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
137 Comment authors
ViktorVaškůJan KučeraVaškůZdeněk Kaštovský Recent comment authors
Tereza
Host
Tereza

Dobrý den, po přechodu na DVB-T2 mi šly všechny programy. Jednoho dne přestaly jít úplně všechny, tak jsem zkusila programy přeladit. Naladily se všechny různé kanály, jako například Prima +1, Prima Comedy Central, Óčko EXPRESS, ale programy Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a obyčejné Óčko tam nejsou. Jak je to možné? Na jakém frekvenčním kanálu bych tyto programy popřípadě mohla najít? Děkuji.

Vašků
Host
Vašků

Když programy nenajde automatické ladění tak je manuálně nenaladíte také. Zřejmě se změnily vysílače a budete muset přesměrovat anténu. Takto na dálku asi více neporadím.

Petr Kolátor
Host
Petr Kolátor

Zdravím, po vypnutí signálu z Ještědu mi zmizely ČT 1, 2, sport,. 24…. přitom ostatní komerční stanice (Prima, Nova,..) jdou s dobrým signálem. Chvili se tam je ště objevily ale s malým signálem.

Vašků
Host
Vašků

Zkuste přesměrovat anténu, trochu zaexperimentujte nebo budete potřebovat větší.

Leoš
Host
Leoš

Dobrý den, máme anténu logaritmicko periodickou set top box tesla tech 500 plus tak máme signál 89% a kvalitu 99% tak nám ČT hd kostičkuje . co stím

David
Host
David

Dobrý den, mám dotaz, zda existuje set top box na DVB T2, který nahrává programy automaticky, nejlépe na svůj interní disk a lze tyto programy přehrát zpětně, alespoň půl dne zpátky.
Poradíte mi? Díky moc

Aleš Staněk
Host
Aleš Staněk

Písmena za názvem kanálu např – T2, – P, – S. Jaký mají význam?

Jan
Host
Jan

Dobrý den,
zhruba týden nám jde naladit pouze 5 programu:
Nova,Nova Cinema,Prima,Prima Cool a Barandov , nic jiného nelze naladit ani manuálně ani automaticky,do cca minulého víkendu přitom vše fungovalo.
Jedná se o společnou anténu na střeše + set top box v lokaci Ostrov na Ohří ,
jde jen o přechodné období než se vše doladí,nebo budem čekat celé ty dva roky,než všechny kanály přejdou pod DBVT2?
Můžete nějak poradit?
Díky s pozdravem Honza

Martin
Host
Martin

mám TV Panasonic, nahraje všechny programy s vyjímkou programů ČT co s tím? Několikrát přehráno a bez měny

Emma Jehličková
Host
Emma Jehličková

Dobrý den, od pátku 31. 1. 2020 nefungují kanály skupiny Prima (vyjma Prima Comedy Central) a Barrandov, skupina ČT i NOVA + Rebel, Šlágr apod. běží v pořádku v DVB-T2 (Praha 9 – Vysočany). Zkoušela jsem přeladit, ale nic … TV Panasonic nová se všemi potřebnými parametry (navíc běžela od listopadu 2019 již jenom v DVB-T2). Děkuji.

Renáta
Host
Renáta

Mám stejný problém, také jsem se tady už zeptala, ale stále bez odpovědi 🙁

Emma
Host
Emma

Zjevně je nás víc, komu to stále nefunguje. Zkoušela jsem i psát mail a nikdo zatím neodpověděl. Dokonce jsem včera uvedla TV do továrního nastavení a vše znova ladila a nic …:-((

Kateřina
Host
Kateřina

Opravdu neuvěřitelné, nová tv, do února fungovalo vše (praha západ) poté vypadla čt, nyní všechny prima programy, funguje pouze nova a nova cinema..evidentně je nás hodně a nikdo se neobtěžuje ani odpovědět, natož to řešit!

Gabriela
Host
Gabriela

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, proč nám nefungují některé programy. Jdou nám některé programy Novy, Barrandova, ČT, ale nejdou nám programy Primy. Kdy můžu očekávat, že to poběží? Nebo to mám prostě pořád zkoušet?

Miroslav
Host
Miroslav

Mám sice starší televizor,ale koupil jsem si set-to-box s podporou dvb-t2 .Po zapojení mi programy fungovaly,ale nyní už asi 14 dní nenaladím ani jeden program a hlásí to,že databáze je prázdna.Kde je tedy problém?Liberecký kraj