Poradna: Pozemní vysílání DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna k DVB-T2

Odpovědi na vaše dotazy k pozemnímu vysílání

Časté dotazy

Dá se upravit set-top-box z DVB-T na DVB-T2?

Úprava set top boxu z DVB-T na DVB-T2 není možná. DVB-T2 v kombinací s HEVC je novější technologie, která vyžaduje modernější typ tuneru. Proto nelze jednoduše upravit původní set top box na nový standard.

Bude set-top-box pro DVB-T2 fungovat i u starších typů televizorů?

Set top box pro DVB-T2 může fungovat i u starších televizorů. Pokud máte připojení přes SCART, je na trhu několik přijímačů, například typ: Denver DTB-137H. Pokud Váš televizor SCART nepodporuje, zkuste Zircon FIRE (T2/HEVC), ten se připojuje k starší televizi přes běžný anténní kabel.

Jak budou vysílány regionální zpravodajské pořady České televize. Budou dostupné i v DVB-T2?

Regionální odpojování pořadů České televize je v řešení, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Možné jsou dva způsoby. Česká televize může regionální signál odpojovat tak jako doposud. Technicky to ale bude možné až poté, co bude definitivně ukončen přechod na DVB-T2. Druhou možností je vysílání všech regionálních mutací ve všech regionech společně, tak jako se to děje na satelitu. Diváci by tak mohli mít na celém území České republiky k dispozici až 3 verze programu ČT 1, které by se lišily regionálním zpravodajstvím.

Bude Česká televize vysílat v DVB-T2 duální zvuk?

Ano, Česká televize deklarovala, že v DVB-T2 bude k některým pořadům vkládat i originální zvukovou stopu. Duální zvuk umožňují všechny typy set-top-boxů pro DVB-T2 už v základní konfiguraci, uživatel tedy nemusí nic složitě nastavovat.

Pořídil jsem si set-top-box pro DVB-T2, ale nefunguje mi HD obraz u Novy ani u Primy. Jak to mám řešit?

Dobrý den, HD vysílání je dostupné pouze u některých programů DVB-T2. Nova s Primou v HD nevysílají, ani to v nejbližší době neplánují. Pokud máte zájem o vysoké rozlišení, doporučujeme zvážit přechod na satelit, IPTV nebo kabelovou televizi.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

Konkrétní dotazy

Prosím o sdělení, od které doby bude v Karlových Varech vypnuto DVB-T vysílání programů ČT1, ČT2, Nova, Prima.

Vypnutí programů České televize v DVB-T z vysílače Cheb – Zelená hora, který svým signálem zásobuje i Karlovy Vary, se očekává v únoru 2020. Vypnutí komerčního multiplexu 2 by mělo následovat o měsíc později.

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

199
Komentujte

avatar
121 Comment threads
78 Thread replies
11 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
139 Comment authors
Jiří SalavecstefiViktorVaškůJan Kučera Recent comment authors
jiri
Host
jiri

prosim jak mam naladit programy na starsi televizi,kdyz nemam set topbox dvbt2 mam svou antenu

Otraveny divak
Host
Otraveny divak

Kousek od Sobotky s novou antenou a televizi starou pul roku a ani kosticka, zadny signal..pred 14 dny aspon Nova, Prima, Barrandov…O nejakem HEVC si nepamatuju zminku v kampani…

Zákazník
Host
Zákazník

31. 7. 2020 Ve Frýdku, když chci naladit kanál 31, tak to je zázrak když funguje.

meda
Host
meda

zdravim muze mne nekdo vysvetlit proc prechazime na sracku ktere se nemci uz zbavily a z nas jen zase nejaci podvodnici tahaj penize 800kc v prdeli a koukam na filmy na pocitaci bomba kdopak se zase nazral alespon tam nemam reklamy vse spatne pro neco dobre

KAREL
Host
KAREL

Zdravím, nevíte někdo zda vysílač Lysá Hora (F-M) bude po odpojení signálu DVB-T vysílat i na přechodové vysílací síti 13

Jana
Host
Jana

Píšete Tyně, že mají slabý signál. Zajímavé, že do změny byl signál v pohodě. Asi je chyba ve vysílači, že má slabý signál. U nás to samé. Do změny v pohodě a nyní na 2 věci. Anténa stále stejná. I v okolí si stěžují, že jim to vypadává. Asi chyba nebude u nás ?! Manžel pěkně nadává. Zdravím.

Jana
Host
Jana

Vážení. Kdo to vymyslel? Než došlo ke změně vysílání, šlapala nám televize OK. Máme 2 roky starou televizi, Samsung. Nyní po přeladění vysílačů nám vypadává velmi často signál a speciálně na programech ČT. A hovořila jsem s několika lidmi,kteří také přijímají přes anténu a také jim to vypadává.Bydlíme v lokalitě, kde již k přeladění došlo dříve, ale signál zlobí již od začátku!!!( Nová Paka) Platíme poplatky a nemáme kvalitní vysílání !!! Pěkně nás to štve( když budu slušná)

Gabriela Kuncová
Host
Gabriela Kuncová

Dobrý den,
prosím Vás, který typ set top boxu je vhodný pro příjem DVB-T2 s televizí SAMSUNG LE 19R86WDX/XEH? Jsou případně potřeba ještě další úpravy?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem
(Píšu do diskuse, protože e-mail na poradna@dvb-t2.cz sevrátil jako nedoručitelný.)

Gabriela Kuncova
16500 Praha 6 – Suchdol
K Horoměřicům 1114/31
+420 220920394
+420 776123893

Vašků
Host
Vašků

Stačí vám běžný set topbox s normou DVB-T2 kodekem hevc h.265 a propojovací kabel HDMI, oboje zakoupíte v odborném obchodě elektro. Další úpravy netřeba.

Týna
Host
Týna

J.Hradec- nejde sledovat Prima a její ostatní programy, bud´ není vůbec signál, nebo nepřetržitě zadrhává a kostičkuje. Ostatní funguje perfektně. Mám správný settopbox a spol.anténu, která je již nastavená na DVbT2. Kde je závada?

Vašků
Host
Vašků

Vypadávání a kostičkování znamená jediné: slabý signál. Závada může být ve společné anténě (poptejte se u sousedů zda mají stejný problém), může toto způsobovat třeba špatný připojovací kabel z účastnické zásuvky do set topboxu. Možností je více.

bondy
Host
bondy

Já si myslím, že to někdo pořádně zvoral. Když něco neumím, tak se s tím nepářu.Signál vypadává každou chvíli a podle vás máme u nás v městě všichni nevyhovující anténu nebo připojení. Je to samozřejmě nesmysl. Měli by si odpovědní pracovníci prověřit jestli něco funguje a nebo ne, jinak by měli jít od válu, a to urychleně

Mirek
Host
Mirek

Dobrý den, jsem z Kojic a velmi rád sleduji programy televizí multiplexu 24 například Nova 2 a V1, ale od 28.4.2020 se velmi zhoršil signál a toto již nelze sledovat. Mám set-top box s DVB-T2 a naladěný kanál 45 a do toho datumu vše fungovalo bez problémů. Můžete mi prosím poradit nerad bych ztratil tyto stanice. Děkuji.

Vašků
Host
Vašků

Zkuste znovu naladit programy, když to nepomůže poptejte se u sousedů zda mají stejný problém, vypadá to na problém v anténě.

bondy
Host
bondy

Ptal jsem se několika lidí z různých částí našeho města a stejný problém u všech. Signál vypadává a vypadává. Na druhou stranu je zase fakt, že v té bedně není na co koukat, kromě psychopatických seriálů plných vražd a nebo doktorů. Za komančů byly dva programy a stačilo to, bylo se na co dívat a hlavně vše fungovalo jak mělo. Musím gratulovat pracovníkům, kteří jsou za tento zmetek zodpovědní, že pobírají plat za něco, co je k ničemu.