Únor je z pohledu vypínání DVB-T poměrně bohatý - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

V měsíci únor probíhá vypínání DVB-T v několika oblastech, především v západních a jižních Čechách. Na konci ledna ještě vypnula Česká televize svůj DVB-T multiplex v Ústeckém kraji. Začátkem února vypnula DVB-T i v Plzeňském kraji. Termíny vypnutí vysílačů komerčních televizí se od ČT liší, ovšem vždy jen s odstupem maximálně několika týdnů.

Česká televize v posledních dnech ukončila DVB-T vysílání z vysílačů Plzeň – Krašov a Domažlice – Vraní vrch. Následně pak v Karlovarském kraji z vysílačů Jáchymov – Klínovec a Cheb – Zelená hora. Do konce února dojde ke změnám i v jižních Čechách.

Zjednodušeně řečeno došlo k vypnutí několika hlavních vysílačů, které šířily programy v DVB-T. Oblasti, kde se signál vypíná, jsou však mnohem širší, jelikož dochází i k vypínání dokrývacích vysílačů napojených na tyto hlavní vysílače.

Pokud vám tedy zmizely některé stanice z DVB-T a máte k dispozici nový TV přijímač nebo set-top-box s podporou DVB-T2, doporučujeme vám provést automatické přeladění všech programů. Tento krok doporučujeme opakovat ještě několikrát v následujících týdnech. Bude totiž docházet ke spuštění definitivních sítí DVB-T2, které budou vysílat na jiných frekvencích než dosavadní přechodové sítě.

Zároveň připomínáme, že výbornou alternativou k běžné anténě je internetová televize, konkrétně produkt Chytrá anténa. Díky Chytré anténě získáte nejen výrazně víc programů, ale umožní vám například zpětné zhlédnutí pořadů nebo přeskakování reklam. A kromě toho nemusíte řešit ladění a nastavování programů, vše se aktualizuje automaticky za vás.

Klikněte pro další informace k produktu Chytrá anténa.