Alternativy DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Alternativy DVB-T2

Další možnosti vysílání.

Když se před necelými 10 lety vypínalo analogové televizní vysílání, divák měl tehdy k dispozici jen omezené možnosti, jak sledovat televizi. Nejjednodušší bylo zůstat u běžné antény nebo přejít na kabelový, případně satelitní příjem. Situace byla v něčem jednodušší díky tomu, že divák si mohl ponechat svůj původní televizní přijímač a nemusel řešit kvalitu obrazu nebo rozlišení. V roce 2009 totiž všechny české televizní stanice vysílaly pouze ve standardním (nízkém) rozlišení.

Dnes, v roce 2018 má ovšem divák mnohem více možnosti, a není jednoduché se v nich orientovat. Někdo preferuje obraz v HD kvalitě. Někdo jiný dává přednost bohatému výběr dokumentárních, filmových nebo sportovních stanic. Televizi ve vysokém rozlišení, dokumenty a sport však anténní televize v DVB-T2 až na výjimky nenabízí. Proto se teď podívejme na možné alternativy k DVB-T2, které jsou technicky i obsahově kvalitnější.

IPTV – plnohodnotná televize přes internet

Díky vysokorychlostním sítím vám poskytovatelé nyní mohou nabídnout skutečně širokou nabídku exkluzivních stanic. Část diváků má však z internetové televize respekt, jelikož s tímto způsobem příjmu se pojí různé mýty a nejasnosti.

Výhody: nízké pořizovací náklady, nejlepší možná programová nabídka, zpětné shlédnutí, mobilita
Nevýhody: nutnost rychlého a stabilního internetového připojení

Podrobnější informace o televizi přes internet.

Satelitní televize

Satelitní televize je nejlepší volbou pro ty diváky, kdo preferují nejvyšší možnou obrazovou kvalitu, ale nemají k dispozici dostatečně silné internetové připojení, nebo nechtějí zbytečně připlácet za „rychlejší internet“.

Výhody: pokrytí 100% území ČR, nejkvalitnější obraz, příjem volných televizí ze zahraničí
Nevýhody: nutnost odborné instalace paraboly, omezená mobilita

Další informace o satelitní televizi.

Kabelová televize

Kabelová televize je vedle běžné antény druhým nejstarším způsobem šíření televizního vysílání v ČR. Na rozdíl od výše zmíněné internetové televize však funguje v uzavřené kabelové síti, která má omezenou dostupnost.

Výhody: dobrý poměr cena/výkon, zpětné shlédnutí, TV funguje i bez připojení k internetu
Nevýhody: uzavřená síť, až na výjimky nelze sledovat mimo domov

Podrobnější informace o kabelové televizi.

TIP
Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

5
Komentujte

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
CkyonVaškůJiří V alošekZdeněk KašparIng. Zdenek Pražák Recent comment authors
Ckyon
Host
Ckyon

I recently explored the world of salvage car auctions, and I wanted to share my positive experience with a great platform. I highly recommend checking out Car Auctions Gastonia https://abetter.bid/locations/usa/nc/gastonia-340 or purchasing salvage vehicles. The site is user-friendly, providing detailed information and answering all queries. I was impressed by the extensive selection of salvage cars, and the listings are comprehensive, making it easy to make informed decisions.

Jiří V alošek
Host
Jiří V alošek

PROSÍM O SDĚLENÍ , JAK PŘIZPŮSBIT PŘÍSTROJ GOGEN MB381 RECORD 500 PRO PŘÍJEM DVB T 2-

Vašků
Host
Vašků

Toto nelze uskutečnit.

Zdeněk Kašpar
Host
Zdeněk Kašpar

A jak to řeší v okolních zemích. Slovensko,Polsko.

Ing. Zdenek Pražák
Host
Ing. Zdenek Pražák

Máte zde dobrou reklamu jak oškubat prostý lid , ale to základní nepíšete a to kdy a který vysílač bude odpojen a na jakých kanálech bude DVB T2 vysílat. Jak prosté a dostačující místo vymývání mozků