Kdy koupit novou televizi? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:
S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.
Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:
Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

119
Komentujte

avatar
66 Comment threads
53 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
71 Comment authors
Jons SmitKatkaVaškůMirkaLudmila Recent comment authors
Jons Smit
Host
Jons Smit

As apostas desportivas podem aumentar significativamente o interesse em vários desportos. As pessoas estão começando a acompanhar notícias, resultados de partidas e estatísticas com muito mais atenção. Isso contribui para um conhecimento mais profundo do esporte, de suas regras e nuances, e também aumenta o número de espectadores em eventos esportivos e nas telas de televisão. As apostas desportivas https://888starz.world/ também têm importantes implicações sociais. Muitas pessoas se unem em comunidades, discutem apostas, compartilham experiências e estratégias. Isso cria uma oportunidade de comunicação e de fazer novos contatos. Reunir-se com amigos para assistir a eventos esportivos e discutir apostas é… Číst vice »

Katka
Host
Katka

Zdravím, koupila jsem Set top box ke starší Samsung TV, která nepodporuje DVB-T2. Naladila jsem kanály, ale některé kanály jako Prima, Prima Cool aj. nemám v nabídce přehrávání. Lze je tam nějak dohrát? Předem děkuji

Mirka
Host
Mirka

Umí TV Samsung ue22f5000awxbt nové vysílání DVB-T2? Pokud mám set-top-box Gogen, jak nastavím nové vysílání?

Vašků
Host
Vašků

TV je z roku 2013, neumí. Set topbox propojte s TV kabelem HDMI (koupíte v prodejně elektro), na TV nastavíte v menu příjem ze vstupu HDMI a na set topboxu zvolíte v menu vyhledávání programů.

Mirka
Host
Mirka

Samsung ue22f5000awxbt

Ludmila
Host
Ludmila

Dobrý den, mám 5 let nový televizor Philips 50PUS6809 . Musím kupovat set-top-box? Díky za odpověď.
li.kr.

Vašků
Host
Vašků

Podle stránek výrobce

philips.cz/c-p/50PUS6809_12/6800-series-ultratenky-led-televizor-smart-4k-ultra-hd-se-sluzbou-smart-tv-a-pixel-plus-ultra-hd

si nejsem zcela jistý, zkuste zapnout automatické ladění a pokud naladíte stanice s logem kde bude uvedeno T2 tak nic nepotřebujete. Toto se týká samozřejmě pouze pozemního vysílání, nikoliv kabelové a satelitní TV.

Péťa
Host
Péťa

Dobrý den, starší tv Samsung CK 5013Z. Obraz jde, ale zvuk ne s novým set topboxem. Propojeno pomocí SCART konektoru.

Vašků
Host
Vašků

Zkuste v menu TV najít TV normy a v nastavení bude Pal B/G, změňte to, možná to pomůže.