Vyberte stránku

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:

S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.

Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:

Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

16
Komentujte

avatar
12 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
LukasEvaAleš StaněkVladislavJiří Konopík Recent comment authors
Eva
Host
Eva

Dobrý den, máme TV na chatě, kde signál přijímáme přes anténu.
V roce 2016 jsme koupili novou televizi LG 24MT77D. V seznamu TV jsem jí nenašla.
Budeme jí moci i nadále používat?
Děkuji.

Lukas
Host
Lukas

kupte si DVB-T2 prijmac za 500

Aleš Staněk
Host
Aleš Staněk

Dobrý den.
Mám třetím rokem nový televizor GoGEN TVF39266 připojený na STA. Prosím o informaci, zda bude fungovat ve standardu DVB-T2.