Vyberte stránku

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:

S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.

Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:

Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jiří ¨RodZdeněk Konopka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Zdeněk Konopka
Host
Zdeněk Konopka

Dobrý den, před 9-ti lety jsem zakoupil TV – LG 32LH7020. Můžete mi sdělit, zda tato TV bude schopná přijímat vysílání DVB-T2 v české republice? V seznamu ,,Ověřené TV pro DVB-T2 v ČR,, jsem jí nenašel.
Děkuji.

Jiří ¨Rod
Host
Jiří ¨Rod

má možnost nového příjmu i televize Samsumg UE39F5500