Poradna: Kabelová televize - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna kabelová televize

Odpovědi ke kabelovému příjmu

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.
 

Obecný dotaz: Jaký je rozdíl mezi digitálním vysíláním přes anténu a v kabelovce?

Rozdíl je především v šíři programové nabídky. Pozemní vysílání až na výjimky neobsahuje programy v HD rozlišení. Kabelová televize má kapacitu pro desítky HD programů a celkové může svým klientům nabídnout stovky televizních programů různých žánrů.

Obecný dotaz: V čem se liší běžná kabelová televize od IPTV?

Kabelová televize funguje v uzavřené síti. K jejímu sledování musíte být v dosahu kabelové přípojky operátora. IPTV může fungovat nezávisle na této síti, jelikož programy přijímáte přes internet. Kabelovka má ve srovnání s IPTV tu výhodu, že funguje i bez internetového připojení.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

 

MILAN, Praha: Kdy se bude vypínat DVB-T vysílání po kabelu v Praze?

Kabelové vysílání je provozováno zcela nezávisle na pozemním vysílání, proto s ním nesouvisí ani termíny vypínání DVB-T. Některé společnosti nabízí svým klientům i tradiční DVB-T signál, v něm ale šíří pouze některé programy. Tento signál není nutné vypínat a kabelová televize ve standardu DVB-T tak může být zajímavou alternativou pro ty, kdo nechtějí přecházet na DVB-T2. Ve většině případů však kabelová televize vysílá ve standardech DVB-C nebo přes IPTV.

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jardaVaškůjiři Recent comment authors
trackback
Použití karty CableCARD v televizoru. Vše, co potřebujete vědět – tech-lib.eu

[…] 25 srpna, 2023 autor: Ginevra Jak funguje kabelová televize? Kabelová televize funguje v uzavřené síti. K jejímu sledování musíte být v dosahu kabelové přípojky operátora. IPTV může fungovat nezávisle na této síti, jelikož programy přijímáte přes internet. Kabelovka má ve srovnání s IPTV tu výhodu, že funguje i bez internetového připojení. Další informace najdete na dvb-t2.cz […]

jarda
Host
jarda

Přes ujišťování nepotřeby nákupu Set-top boxu při přechodu na DVBT2 a kabelovém příjmu jsem musel set-top box koupit, byl to GoSAT GS200T2. Všechno nastavení je do češtiny. Žádný problém nebyl. Set-top box však nabídl aktualizaci, bohužel jsem podlehl a aktualizoval. Vše opět funguje jak má, pouze na Eurosportu 2 přibylo více možností jazyků (volby řeči), čeština však již není dostupná. Přitom na tom samém kabelovém připojení na starším tv bez T2 a bez set-top boxu čeština funguje (bez možností jiných jazyků a samozřejmě bez stanic DVBT2). Lze to uvést do původního stavu? Děkuji za odpověď.

jiři
Host
jiři

prosim jaky je rozdil mezi dvbt-2 a dvb-c

Vašků
Host
Vašků

Digital Video Brotcast Terestrial (pozemní vysílání), DVBT-Cabel (kabelová televize)