Poradna: Kabelová televize - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna kabelová televize

Odpovědi ke kabelovému příjmu

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.
 

Obecný dotaz: Jaký je rozdíl mezi digitálním vysíláním přes anténu a v kabelovce?

Rozdíl je především v šíři programové nabídky. Pozemní vysílání až na výjimky neobsahuje programy v HD rozlišení. Kabelová televize má kapacitu pro desítky HD programů a celkové může svým klientům nabídnout stovky televizních programů různých žánrů.

Obecný dotaz: V čem se liší běžná kabelová televize od IPTV?

Kabelová televize funguje v uzavřené síti. K jejímu sledování musíte být v dosahu kabelové přípojky operátora. IPTV může fungovat nezávisle na této síti, jelikož programy přijímáte přes internet. Kabelovka má ve srovnání s IPTV tu výhodu, že funguje i bez internetového připojení.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

 

MILAN, Praha: Kdy se bude vypínat DVB-T vysílání po kabelu v Praze?

Kabelové vysílání je provozováno zcela nezávisle na pozemním vysílání, proto s ním nesouvisí ani termíny vypínání DVB-T. Některé společnosti nabízí svým klientům i tradiční DVB-T signál, v něm ale šíří pouze některé programy. Tento signál není nutné vypínat a kabelová televize ve standardu DVB-T tak může být zajímavou alternativou pro ty, kdo nechtějí přecházet na DVB-T2. Ve většině případů však kabelová televize vysílá ve standardech DVB-C nebo přes IPTV.

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Zuzana JuráňováhotessaymeelounjardaVašků Recent comment authors
Zuzana Juráňová
Host
Zuzana Juráňová

Dobrý den, dne 21.4.2024 nám kabelová TV Města Albrechtic oznámila, že NOVA tohoto dne změnila vysílací parametry svých programů. Opravdu v Moravskoslezském kraji disko tohoto dne ke změně parametrů? Jsou provozovatelé kabelové TV schopni zajistit šíření Nový kabelovou televizí. Děkuji za odpověď

hotessay
Host
hotessay

Using java programming assistance/cs assignment help as a form of academic support provides aid to international students while also carrying certain controversies and risks. Proper utilization of java programming assistance/cs assignment help can alleviate academic pressure, offer learning references, but should not be used as an excuse to evade learning and critical thinking. When availing java programming assistance/cs assignment help from https://www.lxws.net/csdaixie.html , students should uphold academic integrity, thoroughly comprehend the code, emphasize independent learning, in order to genuinely enhance programming skills and achieve sustainable academic and professional growth.

meeloun
Host
meeloun

Studying abroad, many students have encountered situations where online courses are too difficult to complete. The difference is that some of these students have failed online classes, while others have achieved good results. The main reason for this is that even though students who failed online courses were aware of their own abilities, they did not seek help from others, while those who achieved relatively good results chose to take online courses in Australia http://www.wangkedaixiu.com/wkdx/aus/ as a substitute. As is well known, international students may face certain risks when taking online courses in Australia, but this is not an uncontrollable… Číst vice »

trackback
Použití karty CableCARD v televizoru. Vše, co potřebujete vědět – tech-lib.eu

[…] 25 srpna, 2023 autor: Ginevra Jak funguje kabelová televize? Kabelová televize funguje v uzavřené síti. K jejímu sledování musíte být v dosahu kabelové přípojky operátora. IPTV může fungovat nezávisle na této síti, jelikož programy přijímáte přes internet. Kabelovka má ve srovnání s IPTV tu výhodu, že funguje i bez internetového připojení. Další informace najdete na dvb-t2.cz […]

jarda
Host
jarda

Přes ujišťování nepotřeby nákupu Set-top boxu při přechodu na DVBT2 a kabelovém příjmu jsem musel set-top box koupit, byl to GoSAT GS200T2. Všechno nastavení je do češtiny. Žádný problém nebyl. Set-top box však nabídl aktualizaci, bohužel jsem podlehl a aktualizoval. Vše opět funguje jak má, pouze na Eurosportu 2 přibylo více možností jazyků (volby řeči), čeština však již není dostupná. Přitom na tom samém kabelovém připojení na starším tv bez T2 a bez set-top boxu čeština funguje (bez možností jiných jazyků a samozřejmě bez stanic DVBT2). Lze to uvést do původního stavu? Děkuji za odpověď.

jiři
Host
jiři

prosim jaky je rozdil mezi dvbt-2 a dvb-c

Vašků
Host
Vašků

Digital Video Brotcast Terestrial (pozemní vysílání), DVBT-Cabel (kabelová televize)