Vyberte stránku

Poradna kabelová televize

Odpovědi ke kabelovému příjmu

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.
 

Obecný dotaz: Jaký je rozdíl mezi digitálním vysíláním přes anténu a v kabelovce?

Rozdíl je především v šíři programové nabídky. Pozemní vysílání až na výjimky neobsahuje programy v HD rozlišení. Kabelová televize má kapacitu pro desítky HD programů a celkové může svým klientům nabídnout stovky televizních programů různých žánrů.

Obecný dotaz: V čem se liší běžná kabelová televize od IPTV?

Kabelová televize funguje v uzavřené síti. K jejímu sledování musíte být v dosahu kabelové přípojky operátora. IPTV může fungovat nezávisle na této síti, jelikož programy přijímáte přes internet. Kabelovka má ve srovnání s IPTV tu výhodu, že funguje i bez internetového připojení.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

 

MILAN, Praha: Kdy se bude vypínat DVB-T vysílání po kabelu v Praze?

Kabelové vysílání je provozováno zcela nezávisle na pozemním vysílání, proto s ním nesouvisí ani termíny vypínání DVB-T. Některé společnosti nabízí svým klientům i tradiční DVB-T signál, v něm ale šíří pouze některé programy. Tento signál není nutné vypínat a kabelová televize ve standardu DVB-T tak může být zajímavou alternativou pro ty, kdo nechtějí přecházet na DVB-T2. Ve většině případů však kabelová televize vysílá ve standardech DVB-C nebo přes IPTV.

Komentujte

avatar