Termíny vypnutí DVB-T - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

DVB-T vysílá bez omezení až do roku 2020

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T momentálně fungují na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu se očekává až koncem roku 2019. Hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T však proběhne až v roce 2020. Nemusíte se tedy obávat, že byste v nejbližší době přišli o televizní signál!

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí

Vypnutí prvních vysílačů DVB-T proběhne nejdříve za rok a bude se týkat pouze Prahy a blízkého okolí. Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

30
Komentujte

avatar
18 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
lední brtníkMariepetlanVojtěchJerry Recent comment authors
Marie
Host
Marie

Jsem z Ostravy a užívám společnou antenu, televizy mám se settoboxem,kdy mohu očekávat problémy s vypnutim?Koncem roku jsem přeladila pár programů na DVB T2 je nutne oslovit některou spolecnost jako třeba O2 pokud si nemohu dovolit novou televizy?Bude rato anténa použitelná i do budoucna?Děkují Marie

lední brtník
Host
lední brtník

settopbox v obchodě

Jerry
Host
Jerry

Proč mi nejdou ode dneška programy ČT? Kleť má být vypnutá 19.3…

Vojtěch
Host
Vojtěch

Můžete být naladěný na jiný vysílač..

Libuse
Host
Libuse

Jak naladit programy čt.

pavel
Host
pavel

kdy bude vypnut vykryvaci vysílaní Dvbt1 praha4

Pešek
Host
Pešek
František
Host
František

Dle mého názoru stačilo jen přeladit vysílače z pátého TV pásma do čtvrtého nebo třetího a vysílat dál bez změn. Tím by páté TV pásmo bylo volné pro internety a telefony .

petlan
Host
petlan

Nešlo, kmitočty jsou dány mezinárodními dohodami a pokrytím jednotlivých vysílačů tak, aby se navzájem nepřekrývaly a nerušily, třetí pásmo (k6-12) je vyhrazeno pro digitální rozhlas (norma DAB+), to bude taky legrace zase v r.2025, kdy většině FM vysílačů vyprší licence v pásmu 88-108MHz a mely by přejít na digi rozhlas v dnešním III TV pásmu, kde už dnes spousta stanic vysílá, ale musíte mít rádio, které to umí

kodiak
Host
kodiak

hovadiny na tahani penez z lidi

Petr Zelenka
Host
Petr Zelenka

Co to tu je za hlasování, když sčítají plusy a mínusy dohromady ?????