Vyberte stránku

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

DVB-T vysílá bez omezení až do roku 2020

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T momentálně fungují na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu se očekává až koncem roku 2019. Hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T však proběhne až v roce 2020. Nemusíte se tedy obávat, že byste v nejbližší době přišli o televizní signál!

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí

Vypnutí prvních vysílačů DVB-T proběhne nejdříve za rok a bude se týkat pouze Prahy a blízkého okolí. Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
J. Jelínek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
J. Jelínek
Host
J. Jelínek

Dobrý den,
z technického hlediska není problém vysílání vypnout. Z právního však přichází otázka. Pokud nebudu mít TV přijímač, schopný v novém formátu program přijímat a nemám ani kabelové ani satelitní připojení, jsem povinen platit poplatek za TV? Vysílání ČT opravdu postrádat nebudu.
Děkuji za odpověď.
Jelínek