Termíny vypnutí DVB-T - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

Probíhá vypínání DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

Nejbližší termíny vypnutí DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

V březnu mělo původně dojít k vypnutí desítek DVB-T vysílačů, které šíří nejen programy České televize ale i komerčních stanic. Následně byl přechod na DVB-T2 dočasně pozastaven kvůli známým událostem souvisejícím s ochranou veřejného zdraví. Přechod na DVB-T2 pokračuje od července.

Přechod na DVB-T2 v červenci 2020

Konkrétní termíny a lokality jsme rozdělili do dvou kategorií podle toho, zda se vypínají programy České televize nebo komerční stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Termíny vypnutí programů České televize, DVB-T multiplexu 1 v červenci

14.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 1 na vysílačích České Budějovice-Kleť a Vimperk-Mařský vrch

Termíny vypnutí soukromých televizí, DVB-T multiplexu 2 v červenci

08.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 2 na vysílačích Cheb-Zelená hora a Jáchymov-Klínovec
21.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 2 Ústí nad Labem-Buková hora a Chomutov-Jedlová hora

Další informace budeme průběžně doplňovat a obměňovat podle toho, ve kterých dalších regionech se bude blížit vypnutí DVB-T.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí DVB-T

Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

48
Komentujte

avatar
27 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
Mabel SmithMarketaFrantišek Špundavaclav PVašků Recent comment authors
Mabel Smith
Host
Mabel Smith

At Maxi Moving, we understand that moving or rearranging large furniture items like sofas can be a daunting task. That’s why we offer specialized furniture rearrangement services designed to make your life easier. Whether you’re facing challenges with fitting furniture through tight spaces, navigating stairs, or simply need a hand with repositioning heavy items, our professional team is here to assist. With years of experience in residential and commercial moves across New York City and the tri-state area, we have the expertise to handle all types of furniture, from delicate antiques to oversized couches. Trust Maxi Moving https://maximoving.com/service/couch-doctor-in-new-jersey/ for efficient,… Číst vice »

Marketa
Host
Marketa

Dobry den dnes mi prestalo vysilat nekolik programu ktere meli na konci -T. Bydlim na praze 10. Netusi nekdo proc?

vaclav P
Host
vaclav P

Vaclv

Věra
Host
Věra

V Třebíči nám ani u nové TV, ani u TV se set-top-boxem , nejede ČT1, ČT2 pořádně a obraz se rozpadá?????

Vašků
Host
Vašků

Slabý signál, problém je v anténě.

Miloslav
Host
Miloslav

Jsem ze Svitav. Proč nejde program Šlágr v DVB T2 ? Od včerejška odpoledne 28.8.20. Signál je silný jako u ostatních kanálů., ale obrazovka je černá.

Vašků
Host
Vašků

Tento program již v pozemním vysílání není.

Vašků
Host
Vašků

Pro případné zájemce: program Šlágr již zase vysílá.

Martina
Host
Martina

Jak to že funguje jen pár kanálů a nejde ani čt ani prima.

Jan Cimbura
Host
Jan Cimbura

A máte ty informace o přechodu na dvb-t2 opravdu nové? Pochybuji!!!!!

František Špunda
Host
František Špunda

Kdy bude ukončení přechodu na dva t2 a co ještě zbývá k dnešnímu dni 24.10.