Vyberte stránku

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

DVB-T vysílá bez omezení až do roku 2020

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T momentálně fungují na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu se očekává až koncem roku 2019. Hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T však proběhne až v roce 2020. Nemusíte se tedy obávat, že byste v nejbližší době přišli o televizní signál!

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí

Vypnutí prvních vysílačů DVB-T proběhne nejdříve za rok a bude se týkat pouze Prahy a blízkého okolí. Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Milan Topolkoise p- -Patrik Lukáš Recent comment authors
Milan Topol
Host
Milan Topol

Jaký set top box pro dvb t2 je vhodný pro tv Sony Bravia KDL -32U 30 ? Děkuji za odpověď na mail

- -
Host
- -

kecy. ceska televize tlaci na pilu, aby to bylo daleko driv, a to jeste koketuji s myslenkou, ze vysilani zasifruji a budou pozadovat dost vysokou mesicni castku za dekodovani pomoci modulu, ktery se vklada do prijimace v miste slotu commoninterface

e p
Host
e p

Ano, kecáš. K vypínání dojde v polovině roku 2020 (na většině území). A placení ČT možná až bude DVB-T3, zatím to není možné díky platnému zákonu. Takže lžeš.

kois
Admin
kois

Ve skutečnosti se za ČT platí už nyní prostřednictvím koncesionářských poplatků tak je alespoň fér, že v DVB-T2 vysílá volně. Jinak komerční televize skutečně koketují s myšlenkou částečného zpoplatnění svých programů v DVB-T2.

Patrik Lukáš
Host
Patrik Lukáš

Dobry den nevite kdy se pusti přechodova sit 13 z Jachymova funguje pouze přechodovav sit 11 a 12 multiplex 1,2,4,7 a z K.Varu 3,8 děkuji

Jiří
Host
Jiří

Ten, kdo vymyslel ty zákony musel být fakt debil…

https://www.lupa.cz/clanky/ct-vymaha-pokutu-10-tisic-za-nefunkcni-televizi/

J. Jelínek
Host
J. Jelínek

Dobrý den,
z technického hlediska není problém vysílání vypnout. Z právního však přichází otázka. Pokud nebudu mít TV přijímač, schopný v novém formátu program přijímat a nemám ani kabelové ani satelitní připojení, jsem povinen platit poplatek za TV? Vysílání ČT opravdu postrádat nebudu.
Děkuji za odpověď.
Jelínek

Juraj Koiš
Host
Juraj Koiš

Dobrý den,
pokud máte televizor s jakýmkoliv tunerem, tak i když není kompatibilní s DVB-T2, nezbavuje Vás to povinnosti platit koncesionářské poplatky. Za televizní přijímač se považuje televizor nebo počítač s televizní kartou, USB TV tunerem nebo technologií IPTV.

Doporučuji následující text:
https://www.penize.cz/bydleni/326421-velky-prehled-kdo-musi-platit-koncesionarske-poplatky-kdo-ne