Poradna: Pozemní vysílání DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna k DVB-T2

Odpovědi na vaše dotazy k pozemnímu vysílání

Časté dotazy

Dá se upravit set-top-box z DVB-T na DVB-T2?

Úprava set top boxu z DVB-T na DVB-T2 není možná. DVB-T2 v kombinací s HEVC je novější technologie, která vyžaduje modernější typ tuneru. Proto nelze jednoduše upravit původní set top box na nový standard.

Bude set-top-box pro DVB-T2 fungovat i u starších typů televizorů?

Set top box pro DVB-T2 může fungovat i u starších televizorů. Pokud máte připojení přes SCART, je na trhu několik přijímačů, například typ: Denver DTB-137H. Pokud Váš televizor SCART nepodporuje, zkuste Zircon FIRE (T2/HEVC), ten se připojuje k starší televizi přes běžný anténní kabel.

Jak budou vysílány regionální zpravodajské pořady České televize. Budou dostupné i v DVB-T2?

Regionální odpojování pořadů České televize je v řešení, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Možné jsou dva způsoby. Česká televize může regionální signál odpojovat tak jako doposud. Technicky to ale bude možné až poté, co bude definitivně ukončen přechod na DVB-T2. Druhou možností je vysílání všech regionálních mutací ve všech regionech společně, tak jako se to děje na satelitu. Diváci by tak mohli mít na celém území České republiky k dispozici až 3 verze programu ČT 1, které by se lišily regionálním zpravodajstvím.

Bude Česká televize vysílat v DVB-T2 duální zvuk?

Ano, Česká televize deklarovala, že v DVB-T2 bude k některým pořadům vkládat i originální zvukovou stopu. Duální zvuk umožňují všechny typy set-top-boxů pro DVB-T2 už v základní konfiguraci, uživatel tedy nemusí nic složitě nastavovat.

Pořídil jsem si set-top-box pro DVB-T2, ale nefunguje mi HD obraz u Novy ani u Primy. Jak to mám řešit?

Dobrý den, HD vysílání je dostupné pouze u některých programů DVB-T2. Nova s Primou v HD nevysílají, ani to v nejbližší době neplánují. Pokud máte zájem o vysoké rozlišení, doporučujeme zvážit přechod na satelit, IPTV nebo kabelovou televizi.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

Konkrétní dotazy

Prosím o sdělení, od které doby bude v Karlových Varech vypnuto DVB-T vysílání programů ČT1, ČT2, Nova, Prima.

Vypnutí programů České televize v DVB-T z vysílače Cheb – Zelená hora, který svým signálem zásobuje i Karlovy Vary, se očekává v únoru 2020. Vypnutí komerčního multiplexu 2 by mělo následovat o měsíc později.

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

167
Komentujte

avatar
103 Comment threads
64 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
120 Comment authors
ozakVaškůMartinaGabka HMonika Recent comment authors
ozak
Host
ozak

Mám tentýž problém, ještě ve středu běžela skupina nova bez problému. platím koncesionářské poplatky za tv, tak kde je problém. investoval jsem do setoboxu a výsledek nic moc.

Gabka H
Host
Gabka H

Ještě předevčírem vše krásně jelo v HD i Nova atd.,po vypnutí a přechodu nefungují Novácké T2, Cinema, 2,, vypli jste to a TV ladění najde jen ,že existuje kanál – ani obraz ani zvuk, zbytek kanály jedou.A TV mám nastavenou na všechno nejen HD.Tak kde je problém?Ostrava.

Martina
Host
Martina

Máme rovnaký problém, z nicovo nič nám prestali tento týždeň fungovať kanály od Novy, pričom doteraz normálne šli. Keď sme chceli znova naladiť, tak už nám tie kanály ako Nová a Nová cinema vôbec nenaslo. Kde nastal problém, tak to netušíme. Menilo sa niečo, alebo čím to je? Bývame v Brne

Vašků
Host
Vašků

Přechod na nové vysílání DVT-T2

Monika
Host
Monika

Bydlím v Brně a dnes se mi ztratilo několik programů. Nova cinema,všechny barandovy jako nevím. Setobox si člověk koupi a furt jen automaticky ladí. Co to je? Přeladili a sou s tím jen problémy.