TV přes internet - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Alternativy DVB-T2

Další možnosti vysílání.

IPTV – plnohodnotná televize přes internet

Kromě tradiční anténní televize a satelitu se v posledních letech rozmohla především plnohodnotná televize přes internet, označovaná rovněž jako IPTV. Díky vysokorychlostním sítím vám poskytovatelé nyní mohou nabídnout skutečně širokou nabídku exkluzivních stanic. Část diváků má však z internetové televize respekt, jelikož s tímto způsobem příjmu se pojí různé mýty a nejasnosti.

Ve skutečnosti funguje televize přes internet podobně spolehlivě jako tradiční kabelová nebo satelitní televize. Každý operátor internetové televize nabízí svým klientům i nadstandardní set top box. Ten má však mnohem zajímavější funkce. Nabízí například zpětné shlédnutí již odvysílaných pořadů. Divák může program kdykoliv zastavit nebo přetočit, případně si může pustit jakýkoliv pořad od začátku. Výhodou internetové televize je pohodlné ovládání dostupné tzv. „na jeden dotyk“ přímo na dálkovém ovladači.

Mezi největší poskytovatele televizních programů přes internet patří DIGI TV, O2 TV, Kuki, Sledování TV nebo Lepší TV.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BonZy;PeterPavelkoisFrantišek Recent comment authors
BonZy;
Host
BonZy;

IPTV je úžasný nástroj. Stíhám vše.

Peter
Host
Peter

Samozrejme pri IPTV sk/cz operátoroch nemožme ani náhodou hovoriť o FHD a službách ako zo satelitu…to že Vám niekto prenajme , alebo predá predražený box, ktorý nemožete ani nahradiť za lepší svoj , nie je žiadna výhoda…. a iptv ako zapni.tv a pod. je čistá katastrofa, akonáhle ide signál cez viac serverov, nedá sa to pozerať, samozrejme je to všetko upscaling, žiadne FHD..

František
Host
František

Dobrý den. Jakou kvalitu musí mít internetové připojení, aby na něm šlo KVALITNĚ přijímat tv, tedy IPTV? Mám na mysli rychlost, agregaci, latenci, …?

kois
Člen
kois

Dobrý den, pro jeden přijímač bych Vám doporučoval minimální inzerovanou rychlost mezi 4-8 Mbit/s.

Pavel
Host
Pavel

S Lepší.TV stačí 3Mb/s