Poradna: Satelitní televize - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna satelitní televize

Odpovědi k satelitnímu příjmu

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.
 

PETR, Nový Jičín: Dobrý den, pro rodiče hledám vhodný satelitní přijímač (set top box), který lze propojit se starou televizí anténním kabelem, ne přes scart. Nemohu takový přijímač najít. Můžete mi poradit?

Potřebujete přijímač s RF modulátorem, který zároveň podporuje nové vysílací standardy. Osobně vím o jediném dostupném přijímači, který toto splňuje. Zkuste Openbox S3 nebo S3 Mini, je dostupný v několika českých e-shopech.

Obecný dotaz: Lze i přes satelit sledovat všechny české programy?

Prakticky ano, dokonce i v nejvyšší obrazové kvalitě. Základní české programy naladíte přes služby Skylink, DIGI, freeSAT nebo T-Mobile TV.

Obecný dotaz: Dobrý den, mám satelit, tudíž předpokládám, že není nutné si ještě pořizovat set-top-box. Je to tak?

Ano, pokud máte satelit a programy vám fungují, nemusíte nic měnit, budou vám fungovat i za několik let. Přechod na DVB-T2 se vás netýká.

JAROSLAV, Praha: Je nutné za programy přes satelit platit?

Pokud myslíte placení za nejžádanější české programy, tak ano. Satelitní příjem sice poskytuje stovky až tisíce programů volně a bezplatně, ale týká se to jen malého počtu českých televizí. Na satelitu můžete zdarma sledovat například programy RELAX, REBEL, Šlágr a několik dalších. Pokud ale máte zájem o Novu, Primu, Barrandov a jiné žádané české programy, musíte za ně platit pravidelný měsíční poplatek. Důvodem je, že komerční televize tyto poplatky přímo vyžadují a vybírají je od satelitních i kabelových operátorů.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

 

JARMILA, Domažlice: Dobrý den, slyšela jsem, že je prý možné získat satelitní přijímač bezplatně. Je to pravda?

Ano, je to možné, když si pořídíte placenou televizi přes satelit. Na českém trhu jsou společnosti, které nabízejí satelitní signál svým klientům a bezplatně jim dávají k dispozici i přijímací zařízení, v tomto případě satelitní přijímač. Jde ale pouze o pronájem po dobu trvání smlouvy mezi zákazníkem a satelitním poskytovatelem. Na podobném principu funguje Skylink, Digi TV, freeSAT i T-Mobile TV. K získání satelitního přijímače je ale nutné uzavřít smlouvu s vázaností a pravidelně platit měsíční paušál za příjem programové nabídky.

JIŘÍ, Náchod: Je možné přes satelit přijímat i rádio?

Ano, satelitní vysílání nabízí tisíce rozhlasových stanic podle toho, na jakou pozici nasměrujete parabolu. Z českých stanic můžete na 23,5 st. východně poslouchat všechny programy Českého rozhlasu včetně těch čistě digitálních, dále všechny programy Slovenského rozhlasu a některé české i slovenské soukromé stanice. Dále je na sousední pozici 19,2 st. východně mnoho rakouských, německých i mezinárodních anglických rádii s různorodým obsahem. Slovenské programy jsou ještě na pozici 0,8/1 st. západně. Nevýhodou tohoto způsobu poslechu rádií je fakt, že rádio vám bude hrát “přes televizi”. Pokud jste ovšem technicky zručný, můžete svůj set-top-box propojit s hifi soustavou a poslouchat rádia ze satelitu nezávisle na sledování televize.

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AlekMorallezmeelounessaymeelounPetr Recent comment authors
Alek
Host
Alek

Searching for The Best Of The Best Game!!!! experience? Discover it at Mobi Space to download 1Win on Android! Offering a diverse gaming spectrum and an immersive platform, Mobi Space guarantees an unmatched gaming adventure. Dive in at https://mobi-space.ru/skachat-1win-na-android/, your ultimate hub for non-stop entertainment and thrilling gaming quests!

Morallez
Host
Morallez

Ready for an unparalleled gaming experience? Look no further than The Best Online Game!!! at 1Win on Android! Immerse yourself in a world of excitement and rewards with 1Win’s state-of-the-art gaming platform. Access it effortlessly https://livepda.ru/2816-1win-na-android.html on your Android device. Engage in top-tier gaming, making 1Win the ultimate destination for online gaming enthusiasts seeking non-stop entertainment and thrills!

meelounessay
Host
meelounessay

Essay writing, as a mandatory course for international students, holds significant importance in their academic development and career success. Through essay writing, international students not only adapt to the new academic environment but also cultivate critical thinking, enhance their communication skills, and strengthen their research abilities. Therefore, they should make diligent efforts to master effective essay ghostwriting http://essay.lxws.net/ techniques to establish a solid foundation for their academic journey.

meeloun
Host
meeloun

Business assignments are crucial for students, as they are related to their academic performance and subject evaluations. Therefore, students need excellent business grades. However, due to the difficulty of business assignments and other reasons, they may encounter many difficulties when completing assignments, and therefore require business ghostwriting https://www.lxws.net/businessdaixie.html services.

Petr
Host
Petr

Dobrý den, rád bych se zeptal mám nový šat.prijmac Tesla TE 3000, ale bohužel starý Samsung LE40886 tuším.Bohuzel nejsem schopen na přijímač naladit obě paraboly.Vzdy se chytne jen jedna.Na ruční ladění nejsem schopen zjistit nastaveni Deisequ, něco to třeba naladí, funguje cca hodinu a spadne to.Mame v domě společný satelit přes multiprepinac. Prosím o info jak uvést v činnost, zda to půjde.Dekuji moc Petr

Michal
Host
Michal

Dobrý den, bude mi používat i starší satelitní přijímač, který jsem několik let nepoužíval a podle technických dat podporuje příjem signálu DVB S2?