Poradna: Televize přes internet - IPTV - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna: TV přes internet

Odpovědi na vaše dotazy k IPTV

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

Co to je IPTV a můžu si sledovat i na běžné televizi nebo jen v počítači?

Televize přes internet označována zkratkou IPTV patří k nejdostupnějším způsobům televizního příjmu v současnosti. Jedinou podmínkou je stabilní rychlé (datově neomezené) připojení. IPTV se chová jako běžná kabelová televize, operátor k ní dodává set-top-box, abyste mohli programy bez problémů sledovat na všech moderních TV přijímačích.

Jak se liší kabelová televize od IPTV?

Kabelová televize se od internetové liší tím, že funguje v uzavřené síti. Své pořady tak můžete sledovat jen “v dosahu kabelu” od vašeho poskytovatele. Televizi přes internet lze sledovat kdekoliv, kde máte dostatečně rychlé internetové připojení – tedy i venku, na cestách a pod.

Jak funguje nahrávání pořadů přes IPTV?

V případě televizních služeb přes internet nemusíte pořady nahrávat ručně. Systém je zaznamená všechny a vy si následně v přehledu vyberete ty, které máte zájem sledovat. Všechny pořady lze shlédnout až 7 dní zpětně, přičemž jednotlivé nahrávky si můžete uložit a opakovaně je pouštět až 30 dní. Nahrávky se však neukládají u vás doma, ale ukládá je pro vás poskytovatel televizní služby.

Zakoupil jsem si televizní programy přes internet, ale nic nehraje. Kde je chyba?

Většina IPTV operátorů dodává zákazníkům tzv. samoinstalační balíček. Připojení set top boxu k internetu a televizi je velmi jednoduché. Pokud vám programy nehrají, příčin může být několik. Zkontrolujte nejprve, zda máte dostatečně rychlé a stabilní připojení minimálně 4Mbit/s. Zároveň doporučujeme připojení set top boxu kabelem přímo k modemu, nikoliv prostřednictvím domácí wifi. V neposlední řadě zkontrolujte, zda proběhla korektní aktivace set top boxu u operátora.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

FRANTIŠEK: Jakou kvalitu musí mít internetové připojení, aby na něm šlo KVALITNĚ přijímat tv, tedy IPTV? Mám na mysli rychlost, agregaci, latenci…?

Pro jeden přijímač bych Vám doporučoval minimální inzerovanou rychlost připojení mezi 4-8 Mbit/s, v takovém případě by měl být provoz plynulý. Samozřejmě, pokud máte v domácnosti víc přijímačů nebo chcete sledovat několik pořadů současně, je potřeba mít dostatečnou rezervu. Pro dvě televize nebo sledování dvou pořadů současně by ale měla stačit inzerovaná rychlost mezi 10-20 Mbit/s.

PETR: Dobrý den, mám televizi přes internet a chtěl jsem se podívat na pořad, který běžel před 7 dny. V elektronickém přehledu byl k dispozici ale nebylo možné jej přehrát. Jiné pořady šlo pustit bez problémů. Kde je chyba?

V tomto případě se nejedná o chybu služby. Zpětné shlédnutí je nastaveno striktně na 7 dní (tedy 168 hodin) a není možné přehrát pořad, který je byť jen o hodinu starší. Když tedy v neděli večer ve 20 hodin chcete sledovat pořady z předchozí neděle, musí se jednat o pořady, které jsou v rozmezí posledních 168 hodin. Vždy ale máte možnost si vybrané pořady z archivu “nahrát” pro pozdější shlédnutí. Tyto nahrávky platí minimálně 30 dní.

MILENA, Brno: Mám televizi od O2. Kdy musím přejít na DVB-T2?

Pokud máte telelevizní služby od operátora O2 TV, DIGI TV, Skylinku, UPC nebo jiného poskytovatele, přechod na DVB-T2 nemusíte vůbec řešit. To se týká pouze lidí, kteří mají běžnou anténu. Předpokládám, že vy konkrétně sledujete televizi přes internet.

HONZA, Litoměřice: Uvažuji o televizi přes internet, jen mám doma až 4 televize. Není to problém?

Osobně bych doporučoval televizi přes internet na jedné, maximálně dvou televizorech současně připojených přes IPTV set-top-box. Pokud se ovšem chcete dívat na víc televizí najednou, doporučuji využít mobil, tablet nebo PC. Většina IPTV operátorů vám v rámci předplatného umožňuje sledovat televizi až na 4 zařízeních včetně mobilů.

8
Komentujte

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MichalAlekmeelounMarekkois Recent comment authors
Michal
Host
Michal

Dobrý den. Mám internetovou O2 TV a televizi LG , po nainstalování nové aplikace O2 TV mně tv pořád vypadává, dodavatel tvrdí,že má vyšší nároky na kvalitu signálu . Doporučil mi zesilovač GSM signálu 4G, protože 5G není dostupná tam kde jsem. Můžete mi někdo poradit jaký zesilovač koupit a zda to opravdu může pomoct u TV , popřípadě jak je to s instalací. Díky moc

Alek
Host
Alek

Searching for The Best Of The Best Game!!!! experience? Discover it at Mobi Space to download 1Win on Android! Offering a diverse gaming spectrum and an immersive platform, Mobi Space guarantees an unmatched gaming adventure. Dive in at https://mobi-space.ru/skachat-1win-na-android/, your ultimate hub for non-stop entertainment and thrilling gaming quests!

meeloun
Host
meeloun

Essay ghostwriting for British international students requires mastering certain writing skills and principles. Mastering the basic Essay writing principles is essential for the written thesis of the international student to be recognized by the supervisor and receive high scores. But this statement is simple to say, but difficult to implement. Many international students are not very familiar with Essay’s writing principles for British students. Today, the editor will take you to understand the basic principles of Essay ghostwriting http://australiaway.org/a/essaydaixie/ .

Marek
Host
Marek

Zdravim, zkuste zde https://pripojto.cz/ mají tam výborně tarifyna interent a i na digitelku. Já od nich mám a su spoko.

Ludek
Host
Ludek

Dobrý den když má televize označení integrovaný digitální DVB-T (MPEG2/4) televizní tuner. Bude fungovat při DVB-T2? Nebo musím mít setobox dekiji

Aleš
Host
Aleš

Dobrý den… jak zjistím, že na mé televizi půjde IPTV? Abych nemusel kupovat set top box za ne malé peníze?
Díky za informace

Pavel
Host
Pavel

Pokud máte televizi na které funguje internet a obchod aplikacemi. Zkuste vyhledat aplikaci nějakého poskytovatele internetové televize. Například lepší TV má aplikaci skoro pro všechny Smart TV.