Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

137
Komentujte

avatar
64 Comment threads
73 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
70 Comment authors
MichalVaškůMilanVaškůJaroslav Pochobradský Recent comment authors
Milan
Host
Milan

Televize Strong STR 24HZ4003NW, zakoupená v Mall.cz 17.8.2020 je už s DVB T2 HEVC.
Bydlím 10 km od Ostravy jižně. Automatickým laděním lze naladit pouze 29 programů . Starší TV zn. LG, jsem k příjmu DVB T2 HEVC dovybavil settop boxem Tesla mini. S tímto set top boxem na TV LG zachytím okolo 50 pragramů. Obě TV jsou z venkovní antény napájeny coax káblem z rozbočovače. Proč na TV Strong nenaladím více programů. Na př TV Šlagr na Strong TV vůbec nenaladím. Na TV LG všechny dostupné TV Šlagr a ještě více .

Vašků
Host
Vašků

Vypadá to na útlum rozbočovače, zkuste TV mezi sebou prohodit, nebo zkuste rozbočovač vyřadit a znovu zapnout ladění na Strong a podle výsledku postupovat dále..

Michal
Host
Michal

Mám podobný problém, přes společnou anténu v paneláku mám v bytě dvě TV, na jedné TV se set top boxem naladím všechny programy, na druhé TV s dvbt2 to nenajde ani jednu Primu TV, zkoušel jsem vyjmout rozbočovač a ladit napřímo, ale bez výsledku programy primy stále nikde… obě TV Philips. Děkuji za radu.

Jaroslav Pochobradský
Host
Jaroslav Pochobradský

Dobrý den,mám televizi s setoboxem,ale jde mi pouze zvuk,obraz ne. Co s tim.

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jak máte přístroje vzájemně propojeny, zde by mohl být problém, popřípadě v nastavení TV norem.

svatoslav Žižlavský
Host
svatoslav Žižlavský

Dobrý den,před spuštěním dvbt2,jsem měl kvalitní příjem všech programu,včetně Nova gold,nova 2,nova action,joj family,rebel relax,atd ,po spuštení tyto programy nejdou!!!mám anténu a bydlím Morkovice,okr.Kroměříž,lze řešit?

Jakub
Host
Jakub

Dobrý den,

potřeboval bych prosím poradit ohledně výběru setoboxu/multimediálního centra.

Jedná se o zařízení, které přijímá nový formát pozemního vysílání dvb-t2 z antény. K tomu ale, aby se dokázalo připojit na WiFi síť a fungovaly na něm aplikace jako YouTube, Netflix, atd. Také chci využívat HBBTV. Rozhodoval jsem se mezi TESLA TEH-500 PLUS nebo Maxxo DVB-T2 Android Box. Má úvaha je taková, že starší televizi, která není Smart, na toto zařízení připojím a budu tak mít možnost využít vlastnosti Smart TV.

Děkuji.

Jakub
Host
Jakub

Jenom ještě doplním, TESLA TEH-500 PLUS ani Maxxo DVB-T2 Android Box nepodporují HBBTV. Existuje vůbec zařízení, které splňuje všechny mé požadavky?