Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

96
Komentujte

avatar
45 Comment threads
51 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
VaškůPetraDanekLucieMiroslav Recent comment authors
Petra
Host
Petra

Dobrý den, zakoupili jsme Maxxo STB-T2 HEVC/H.265 a po připojení k TV se spustí, spustíme automatické ladění. To proběhne, ale vypadá to, že se nenapadlo ani jeden program. Zkoušeli jsme otáčet anténou a spouštět ladění opakovaně, ale stále nic. Můžete mi poradit? Děkuji Sediva

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jakou máte anténu, jestli pokojovou, je problém určitě zde, jestli venkovní je zde problém na 90%

Petra
Host
Petra

Je to venkovní anténa. Takže myslíte koupit novou? Řeším to u babičky a antena je hodně letitá.

Vašků
Host
Vašků

DVB-T2 je náročná na kvalitní signál, stáří antény může mít vliv a nemusí, poptejte se u sousedů jak řeší příjem oni, jak mají směrovanou anténu a jakou.

Danek
Host
Danek

Dobrý den, mám pokojovou anténu, která zřejmě nemá přijímač DVB-T2. Dříve jsem ji měl připojenou na televizi která v sobě DVB-T2 měla, takže anténa fungovala úplně bez problémů. Teď jsem si ji ale připojil ke starší televizi, která DVB-T2 nemá. Jak tedy postupovat? Je ta moje pokojová anténa k ničemu, nebo stačí připojit k tv přes nějaký settopbox, který má koaxalní vstup na anténu?
Děkuji

Vašků
Host
Vašků

Anténu můžete použít i pro DVB-T2, je stejná, k TV zakupte set topbox v odborném obchodě.

Lucie
Host
Lucie

Dobrý den, bydlím v bytovém domě v Chocni se společnou anténou. Mám dvbt2 přijímač s kodekem hevc 265. Od 22.6. Nebo tak nějak mi nejdou naladit programy jako nova gold, nova acrion, nova 2, rebel, relax, joj, prima comedy central apod. V čem by mohl být problém. Tvrdí mi, že anténa je dobře nastavená. Děkuji Lucie

Vašků
Host
Vašků

Na dálku těžko říci, poptejte se u sousedů jak jdou programy u nich, případně vyzkoušejte svůj set topbox u nich, nebo fungující set topbox sousedů u vás, tím bych začal s pátráním po příčině.

Miroslav
Host
Miroslav

Dobrý den,
televize staršího data má scart,nebo na cince ,reciever dvbt2 jen hdmi,jak zařídit,aby televize mela obraz a zvuk,jde to…
děkuji za info

Vašků
Host
Vašků

Tyto dva přístroje nejdou propojit, signál v HDMI je digitální, ve SCARTu a cinch analogový. Existuje sice převodník, je ale drahý.

Alex
Host
Alex

Prosim vás,často na obrazovce se objeví:Nastavili jsme operaci,kanál se přepne na jiný.muzete mi poradit jak to zrušit?

Vašků
Host
Vašků

V menu televize najděte položku tovární nastavení a toto zvolte, mělo by to pomoci.