Kdy koupit novou televizi? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:
S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.
Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:
Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

114
Komentujte

avatar
62 Comment threads
52 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
68 Comment authors
VaškůLudmilaFranta Pepa JedničkaPéťaJana Recent comment authors
Ludmila
Host
Ludmila

Dobrý den, mám 5 let nový televizor Philips 50PUS6809 . Musím kupovat set-top-box? Díky za odpověď.
li.kr.

Vašků
Host
Vašků

Podle stránek výrobce

philips.cz/c-p/50PUS6809_12/6800-series-ultratenky-led-televizor-smart-4k-ultra-hd-se-sluzbou-smart-tv-a-pixel-plus-ultra-hd

si nejsem zcela jistý, zkuste zapnout automatické ladění a pokud naladíte stanice s logem kde bude uvedeno T2 tak nic nepotřebujete. Toto se týká samozřejmě pouze pozemního vysílání, nikoliv kabelové a satelitní TV.

Péťa
Host
Péťa

Dobrý den, starší tv Samsung CK 5013Z. Obraz jde, ale zvuk ne s novým set topboxem. Propojeno pomocí SCART konektoru.

Vašků
Host
Vašků

Zkuste v menu TV najít TV normy a v nastavení bude Pal B/G, změňte to, možná to pomůže.