Kdy koupit novou televizi? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:
S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.
Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:
Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

118
Komentujte

avatar
65 Comment threads
53 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
70 Comment authors
KatkaVaškůMirkaLudmilaFranta Pepa Jednička Recent comment authors
Katka
Host
Katka

Zdravím, koupila jsem Set top box ke starší Samsung TV, která nepodporuje DVB-T2. Naladila jsem kanály, ale některé kanály jako Prima, Prima Cool aj. nemám v nabídce přehrávání. Lze je tam nějak dohrát? Předem děkuji

Mirka
Host
Mirka

Umí TV Samsung ue22f5000awxbt nové vysílání DVB-T2? Pokud mám set-top-box Gogen, jak nastavím nové vysílání?

Vašků
Host
Vašků

TV je z roku 2013, neumí. Set topbox propojte s TV kabelem HDMI (koupíte v prodejně elektro), na TV nastavíte v menu příjem ze vstupu HDMI a na set topboxu zvolíte v menu vyhledávání programů.

Mirka
Host
Mirka

Samsung ue22f5000awxbt

Ludmila
Host
Ludmila

Dobrý den, mám 5 let nový televizor Philips 50PUS6809 . Musím kupovat set-top-box? Díky za odpověď.
li.kr.

Vašků
Host
Vašků

Podle stránek výrobce

philips.cz/c-p/50PUS6809_12/6800-series-ultratenky-led-televizor-smart-4k-ultra-hd-se-sluzbou-smart-tv-a-pixel-plus-ultra-hd

si nejsem zcela jistý, zkuste zapnout automatické ladění a pokud naladíte stanice s logem kde bude uvedeno T2 tak nic nepotřebujete. Toto se týká samozřejmě pouze pozemního vysílání, nikoliv kabelové a satelitní TV.

Péťa
Host
Péťa

Dobrý den, starší tv Samsung CK 5013Z. Obraz jde, ale zvuk ne s novým set topboxem. Propojeno pomocí SCART konektoru.

Vašků
Host
Vašků

Zkuste v menu TV najít TV normy a v nastavení bude Pal B/G, změňte to, možná to pomůže.