Co potřebuji k příjmu internetové televize? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Někteří čtenáři se nás v poradně ptají na možnosti příjmu televizních programů přes internet. Tato služba se nazývá IPTV a v posledních několika letech zaznamenala obrovský nárůst. Přenos televizních programů přes internet využívají jak poskytovatelé placené televize, tak i diváci volných televizních stanic. Obrovskou výhodou internetové televize je fakt, že odpadají starosti s televizní anténou, jelikož všechny programy lze sledovat prostřednictvím připojení k internetu.

Sledování televize přitom funguje stejně jako u jiných služeb. Divák sleduje televizi přes set-top-box nebo přímo na své televizi (u vybraných modelů). Internetová televize tedy funguje na každém TV přijímači, který má k dispozici HDMI vstup.

Zajímavé je, že v některých zemích už IPTV předhání ostatní způsoby sledování televize. Internetová televize totiž přináší divákům řadu výhod, které jiné platformy nemohou nabídnout. Výhodou internetové televize je možnost sledovat kterýkoliv pořad z posledních 7 dní. Máte tedy k dispozici obří archiv prakticky všech dostupných českých i zahraničních programů a vše lze ovládat pomocí jednoho dálkového ovladače.

Nyní si můžete praktické výhody internetové televize vyzkoušet i vy. Operátor DIGI TV vám nabízí televizní vysílání nové generace na 14 dní zdarma. Klikněte pro zobrazení podrobnějších informací.