Vypnutí programů ČT a dalších v Libereckém a Plzeňském kraji - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Česká televize ukončila DVB-T vysílání svých stanic z několika vysílačů. Nejvýraznější změnu pocítili diváci, kteří přijímají signál z vysílače Ještěd. Zároveň Česká televize vypnula i vysílače v Plzeňském kraji, konkrétně Šušice-Svatobor a Klatovy-Hůrka. Diváci v těchto oblastech se musí připravit na příjem veřejnoprávních programů z nové finální sítě 21, která vysílá ve standardu DVB-T2.

Další novinkou je vypnutí vysílačů Multiplexu 4 v DVB-T v obou krajích. Přes multiplex 4 vysílají vybrané komerční programy, především tematické stanice skupiny Nova, případně programy RELAX a REBEL.

Diváci v uvedených oblastech mohou dotčené stanice sledovat už jen prostřednictvím nového standardu DVB-T. Pokud máte s příjmem problémy nebo uvažujete nad alternativou k běžné anténě, napište nám zprávu prostřednictvím okna v pravé dolní části obrazovky případně využijte formulář v sekci Kontakty.

V souvislosti s přechodem na DVB-T2 dostáváme opravdu velké množství dotazů. Z tohoto důvodu vás žádáme o shovívavost – na všechny dotazy se snažíme odpovědět v řádu několika dnů.