Někteří diváci se mylně domnívají, že po přechodu na DVB-T2 budou mít většinu programů v HD rozlišení. Možnost vysokého rozlišení je totiž prezentovaná jako hlavní technologická výhoda nové vysílací platformy. Mezi další teoretické výhody patří i možnost vysílat v Ultra HD rozlišení, které se většinou označuje jako 4K.
Platforma DVB-T2 na jedné straně sice přinese nové technologické možnosti, ve srovnání s DVB-T však půjde jen o určitý pokrok, nikoliv revoluci. Pokud jde o kvalitu obrazu, tak DVB-T už nyní umožňuje vysílání v HD rozlišení. Několik programů včetně České televize bylo ve vyšším rozlišení k dispozici dlouhodobě.
V rámci DVB-T2 nenastanou v tomto směru výraznější změny. Česká televize sice bude vysílat HD rozlišení, komerční stanice se však k tomu staví vyhýbavě. HD považují za svůj prémiový produkt a dlouhodobě jej zpoplatňují.
A pokud jde o ultra vysoké rozlišení, to je v současné situaci nereálné. Ani sítě v DVB-T2 nemohou vyhovět výrazným kapacitním předpokladům, které je potřeba splnit pro vysílání v Ultra HD rozlišení. Pokud by se televize rozhodly skutečně vysílat v Ultra HD, do DVB-T2 sítí by se jednoduše nevešly kvůli omezené kapacitě.
Vysoké rozlišení pro nejmodernější televizory se tedy na anténě neobjeví. Můžete jej však už dnes naladit přes satelit nebo u vybraných IPTV operátorů.