Diváci nechtějí dva TV ovladače - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Když se před deseti lety se přecházelo z analogového na digitální televizní vysílání DVB-T, museli si tehdy diváci zvyknout na nový způsob ovládání televize. Po připojení set-top-boxu totiž měli v obývacím pokoji hned dva ovladače místo jednoho. V průběhu let si většina diváků koupila nový televizor s integrovaným DVB-T tunerem. Díky tomu mohli sledovat nabídku televizí na anténě už jen s jedním ovladačem. Ovšem, jejich modernější televizor jim ještě ani pořádně nezestárnul, a už musí řešit koupi dalšího set-top-boxu.

Kvůli tomu se na nás v poradně obrátilo několik diváků, které zajímá, proč je nutné mít v domácnosti znovu set-top-box. Další dálkový ovladač totiž mnoho lidí obtěžuje. Jenomže většina z nich zároveň nechce měnit relativně nový televizor, se kterým jsou spokojeni.

Pokud ovšem nechcete mít doma dva ovladače, bez výměny televize to nepůjde. Nové televizory, které se nyní v českých obchodech prodávají, už bez problémů podporují standard DVB-T2. Pokud jste spokojeni se starším televizorem a nechcete mít dva ovladače, musíte se poohlédnout po jiných alternativách než je DVB-T2.

V českých domácnostech je totiž řada poměrně nových televizorů, které nepodporují DVB-T2, ale umí například satelitní příjem. V takovém případě stačí nainstalovat satelitní parabolu. Pak už jen zakoupit příslušný modul se satelitní kartou a můžete sledovat všechny programy tak jako doposud. Satelit vám dokonce nabídne výrazně vyšší obrazovou kvalitu než současná anténa v DVB-T2.