Do vypnutí DVB-T zbývá 1 rok - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Poslední vysílač v původním standardu DVB-T by měl být vypnut přesně za rok, tedy 29. června 2020. Většina ostatních vysílačů už bude tou dobou vypnuta, proto byste neměli s přechodem příliš otálet. Na podzim 2019 se vypínání dotke Prahy a středních Čech. V té době se však budou vypínat pouze programy České televize z Cukráku a Žižkova.

Další vysílače přijdou na řadu až koncem ledna 2020, kdy se začne hlavní vlna vypínání podle jednotlivých regionů. V průběhu následujících měsíců vám zde na webu DVB-T2 přineseme řadu informací a upozornění. Díky tomu získáte přehled o všech alternativách, které můžete použít k příjmu televizního vysílání.

Nejskloňovanější alternativou je přirozeně přechod na DVB-T2. Tato platforma bude k dispozici pro méně náročné diváky nebo pro ty, kdo řeší televizní příjem ve více místnostech v bytě. Pokud jde o hlavní TV přijímač v domácnosti, nabízí se mnohem zajímavější platformy. Například televize přes internet, satelitní televize nebo kabelová televize.

Nejjednodušším řešením pro diváka je internetová televize, která nabízí nejvíce doplňkových funkcí a nevyžaduje složitou instalaci. Produkt Chytrá anténa navíc nabízí několik desítek programů v HD rozlišení a k tomu jako bonus možnost přeskakování reklam nebo zpětné shlédnutí pořadů z posledních 7 dní.

Praktické výhody televize přes internet si můžete vyzkoušet i bez set-top-boxu. Podrobnější informace na webu IPTV služby Chytrá anténa.