Jaké jsou hlavní výhody internetové televize? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Televize přes internetIPTV je budoucností televizního vysílání. Její popularita stoupá v řadě západních zemích. Ve Francii je dokonce populárnější než běžná anténa. Internetová televize přináší divákům mnoho výhod, které jim žádná jiná platforma nemůže nabídnout.

Díky nepřetržitému internetovému připojení lze využívat funkcionalitu odloženého sledování, pauzování a přetáčení v průběhu živého přenosu, přeskakování reklam, zpětného shlédnutí vybraných pořadů nebo vzdáleného nahrávání.

Odložené sledování a zpětné shlédnutí umožňuje divákům sledovat jakýkoliv pořad v době, kterou si sami vyberou. Může jít o pořad, který byl odvysílán v posledních 7 dnech. Divák má plnou kontrolu nad tím, kterou část pořadu sleduje. Může obsah libovolně přetáčet.

Pauzování a přetáčení v průběhu živého vysílání. Tato funkce umožňuje plnou kontrolu i v průběhu živého pořadu. Padl v zápase gól, který si chcete znovu přehrát? Zaujala vás scéna ve filmu, který právě sledujete? Nesoustředili jste se dostatečně a potřebujete si některou scénu znovu přehrát? To vše je možné udělat i v průběhu živého vysílání.

Přeskakování reklam. Tuto funkci může divák využít až poté, co už byl pořad odvysílán. Díky zpětnému shlédnutí má plnou kontrolu nad tím co právě sleduje. V momentě, kdy se objeví reklama, může divák přetočit pořad o několik minut dál. Tato funkce se však nelíbí komerčním televizím a je možné, že bude časem mírně omezena. U většiny placených stanic by však měla zůstat zachována.

Vzdálené nahrávání. Doposud vždy platilo, že vysílané pořady si můžete nahrát na video nebo na pamětové médium. Nahrávání bylo možné na pevný disk, DVD nebo USB flash disk. Díky televizi přes internet IPTV nepotřebujete nic z toho. Veškeré nahrávání se děje vzdáleně a automaticky. Nepotřebujete mít doma žádné paměťové médium. Pouze označíte pořady, které si chcete nahrát a pak je máte k dispozici. Doba úschovy nahraných pořadů je minimálně 30 dní.