Je lepší nová televize nebo set-top-box? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Mnozí se nás ptáte na možnosti nových televizí ve srovnání se set-top-boxy. Je lepší ponechat si starší funkční televize a přikoupit k nim set-top-boxy nebo má smysl kupovat úplně nové televizory pro DVB-T2?

Odpověď není celkem jednoznačná. Někomu vyhovuje úplně nová televize kvůli tomu, že chce mít doma pouze jedno dálkové ovládání. Jinému nevadí ovládání televize přes set-top-box.

Lze však říci, že pokud plánujete investovat do nové televize pouze za účelem zjednodušení ovládání na jeden ovladač, nemusí vám vše fungovat podle představ. Ladění DVB-T2 programů na moderních televizích je totiž velmi komplikované. Vyžaduje značnou dávku trpělivosti a je možné, že ani po několika hodinách se vám nepodaří seřadit programy do požadovaného pořadí. Přitom tento postup budete muset ještě několikrát opakovat v průběhu vypínání DVB-T sítí.

Kvůli jednoduchosti ovládání se tedy víc vyplatí set-top-box. Pokud už uvažujete nad set-top-boxem, můžete zvážit i modernější typy set-top-boxů, které umožňují například zpětné zhlédnutí pořadů nebo přeskakování reklam. V poměru ceny a výkonu nejlépe vyniká produkt internetové televize se set-top-boxem Chytrá anténa.

Klikněte pro bližší informace k Chytré anténě.