Kde budeme moci sledovat fotbalové zápasy v nadcházející sezóně? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Za dveřmi už je začátek nové sezóny nejen nejvyšší české fotbalové ligy, která letos přichází s úplně novou koncepcí. Změny budou také ve vysílání českých i zahraničních fotbalových zápasů. Jak si je televize rozdělily? Největší změna se týká právě české první ligy, na kterou zakoupila kompletní práva až do roku 2022 O2 TV Sport. Nabídne tak čtyři zápasy v televizním režimu a zbytek ve streamu. Kromě toho bude vysílat i všechny zápasy Ligy mistrů a zápas o evropský Superpohár mezi vítězem Evropské ligy a Ligy mistrů.

Méně fotbalu bude naopak k vidění na ČT, která bude nadále vysílat pouze páteční předehrávku každého kola nejvyšší české ligy. Nejatraktivnější zápasy tak na ČT neuvidíme. Z Ligy mistrů pak ČT zbylo jenom samotné finále a práva na vysílání sestřihů. Zůstala jí alespoň práva na Evropskou ligu, kde si může vybírat nejzajímavější zápasy, a také MOL Cup, druhá liga i utkání národního týmu včetně Ligy národů.

Velké slovo bude mít také DIGI TV, která k Premier League, anglické druhé lize a FA Cupu nově přidala i německou Bundesligu a italskou Sérii A v čele s nově příchozím Ronaldem.

Nova si udržela 4 zápasy z každého kola Evropské ligy a přibude také reprezentační Liga národů. Navíc bude vysílat i nejvyšší portugalskou ligu.

Jasno zatím není pouze okolo španělské a francouzské nejvyšší soutěže. Práva Sportu 1 na francouzské zápasy před sezónou vypršela, stejně jako práva Digi TV na španělské, a vzhledem k astronomickým cenám, které si obě soutěže chtějí účtovat, zatím není jasné, jak se situace vyvine.