Ke sledování televize přes internet nepotřebujete počítač - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Podle dotazů, které nám chodí do poradny webu DVB-T2 se zdá, že diváci potřebují poradit ohledně příjmu programů přes internet. Značná část diváků vnímá televizi přes internet zejména jako platformu, která umožňuje sledování programů na počítači nebo v mobilu. Přitom ve skutečnosti lze internetovou televizi sledovat na běžném TV přijímači pomocí set-top-boxu nebo i bez něj.

Pamatujete si na první pokročilé set-top-boxy od společnosti O2 TV, díky kterým jste mohli sledovat tuto TV službu? O2 TV už před 10 lety umožňovala pokročilé funkce, například pauzování pořadů nebo přeskakování reklam. To vše bylo možné díky tomu, že vysílání se k divákovi dostávalo přes internet.

Většina lidí si přitom ani neuvědomovala, že sleduje internetovou televizi. Mysleli si, že mají doma běžnou “kabelovku”. Samozřejmě, od té doby se televize přes internet výrazně zdokonalila a nyní nabízí ještě pokročilejší funkce. Především vyniká bohatým archivem pořadů všech televizí za 7 dní zpětně a umožňuje nahrávat pořady bez nutnosti mít doma fyzické nahrávací zařízení.

A navíc – televize přes internet ve verzi 2019 vyniká jednoduchým ovládáním bez nutnosti přídavného set-top-boxu. Nemusíte mít strach, že byste to nezvládli. Pryč jsou časy, kdy jste ke sledování potřebovali počítač nebo další zařízení.

Fenoménu internetové televize se budeme věnovat i v dalších textech.