Náročné vyhledávání programů na nových televizorech - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Do redakční poradny nám došlo několik dotazů týkajících se naladění programů na nových televizorech s podporou DVB-T2. Vyhledávání programů je u těchto novějších televizí poměrně nepřehledné až chaotické. Nejmodernější televizory mají totiž několik tunerů a vedle programů přes anténu vám mohou naladit i kabelové nebo satelitní programy, pokud je máte k dispozici.

Některé televizory mají ještě k tomu velmi náročný způsob třídění programů. A určité modely dokonce neumožňují vymazat programy, které se už naladily. Výsledkem je chaotický seznam a nepohodlné přepínání programů.

U většiny nových doporučujeme zvolit automatické ladění a následně přesunout nejžádanější stanice do seznamu oblíbených. Druhou možností je ruční přesun pořadí programů v seznamu pomocí dálkového ovládání. Tento způsob však může být pro některé technicky méně zdatné diváky časově náročný.

Samozřejmě, může se stát, že vaše nová televize úspěšně odolá všem pokusům o rozumné seřazení programů. V tu chvíli je jediným řešením návštěva prodejny, kde jste televizi zakoupili. Obsluha vám může ukázat možnosti seřazení programů na konkrétní televizi, pokud ji tam ještě mají k dispozici.

Pokud se chcete úplně vyhnout problémům s laděním programů, zkuste produkt Chytrá anténa, kde se vám programy naladí a aktualizují automaticky. Díky Chytré anténě získáte nejen výrazně víc programů, ale umožní vám například zpětné zhlédnutí pořadů nebo přeskakování reklam. Seznam programů se i po případných změnách vždy aktualizuje automaticky za vás.

Klikněte pro bližší informace k Chytré anténě.