Nejasnosti kolem vypínání DVB-T v Praze a středních Čechách - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Vypnutí prvních DVB-T vysílačů se blíží a napětí u diváků roste. Do redakce nám přišlo několik dotazů týkajících se přesných termínů vypínání DVB-T v Praze a středních Čechách. Termíny jsou totiž rozdílné podle toho, zda jde o programy České televize nebo komerčních stanic. Pokud sledujete Novu, Primu nebo Barrandov, máte ještě dostatek času. V případě stanic České televize ale vypnutí nastane o 10 týdnů dřív.

I proto je pochopitelné, že někteří diváci v tom mají zmatek. Vypnutí programů České televize totiž nastane už 27. listopadu. Dotkne se však pouze těch, kdo přijímají signál z pražských vysílačů Žižkov a Cukrák. Klíčového středočeského vysílače Votice-Mezivrata se tato změna nedotkne.

Pokud sledujete televizi z vysílačů Praha-Žižkov nebo Praha-Cukrák a často sledujete Českou televizi, připravte se na vypnutí nejpozději do 27. listopadu. Pokud se na Českou televizi nedíváte a vystačíte si s programy komerčních televizí, budete mít čas až do konce ledna 2020.