Nový přijímač je nutný i se společnou anténou - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Zakoupili jste nový televizní přijímač nebo set-top-box a nefunguje vám signál? Pokud využíváte společnou televizní anténu, patrně bude nutná její úprava. Do redakce nám však napsalo i několik diváků, kteří se dotazují, zda jim upravená anténa nahradí set-top-box nebo novou televizi. Jinými slovy, lze po úpravách antény sledovat “nový TV signál” i na starším set-top-boxu nebo televizi?

Jednoduchá odpověď zní – nová anténa vám televizi nenahradí. Vylepšená nebo zrekonstruovaná anténa vám umožní přijímat nový standard televizního vysílání. K tomu však budete potřebovat dokoupit i nový set-top-box pro DVB-T2.

Technologická úprava antény si vyžaduje náklady ve stovkách, případně jednotkách tisíc korun na každou domácnost. Když ovšem divák zaplatil za vylepšení antény, tak proč by měl ještě platit za set-top-box?

To je velice častý dotaz diváků, kterým se nechce dvakrát platit za vynucený přechod na DVB-T2. Tato výhrada je samozřejmě pochopitelná, ovšem je potřeba si uvědomit, že ani televizní příjem přes anténu není úplně bez nákladů. A Česká republika bohužel neplánuje žádné příspěvky na opravy společných antén nebo nákup nových set-top-boxů. Vše musí diváci zaplatit ze svého!