Placená televize nemusí být nutně drahá - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Počet domácností a diváků ochotných platit za televizní programy se v posledních letech zvyšuje. Souvisí to s tím, že televize v HD kvalitě není dostupná na anténě. Za příjem základních programů v HD rozlišení je potřeba platit určitou symbolickou částku do 100 korun měsíčně.

Ještě v roce 2015 by za televizní služby celá čtvrtina Čechů zaplatila maximálně 49 Kč měsíčně. Loni ovšem vzrostl počet lidí, kterým nevadí za televizi platit vyšší částky. Až 28 % diváků akceptuje poplatek 50–149 Kč. Pro dalších 22 % dotázaných je přijatelné zaplatit 150–299 Kč. A přibližně 16 procent diváků deklaruje ochotu za televizní služby zaplatit 300–499 Kč měsíčně.

Uvedená data pochází z loňské studie NMS Market Research. Průzkum ukazuje, že navzdory předpokladům roste ochota českých diváků platit za televizi a to dokonce vyšší částky než v minulosti. Tento posun souvisí zřejmě s tím, že stoupá kvalita služeb, které nabízejí operátoři placené televize. Za své peníze tak dostanete lepší služby a kvalitnější obsah než v minulosti.

Pokud ovšem sledujete pouze základní televizní programy jako je Nova, Prima, TV Barrandov a další značky na anténě, za tyto televize platit nemusíte. Budete je však mít v horší obrazové kvalitě. Řada poskytovatelů na českém trhu tyto programy zpřístupňuje v HD rozlišení za velmi dobrých podmínek.

Se službou Chytrá anténa můžete mít až 70 stanic za necelých 100 Kč měsíčně. Kombinace internetového připojení s televizí vám dokonce přinese možnost sledovat až 32 stanic přes internet zdarma – přesněji bez jakýchkoliv příplatků.