Odklad vypínání celoplošných DVB-T multiplexů o několik měsíců mohl výrazně pomoci mnohým českým domácnostem. Vyplývá to ze znění dotazů, které jsme v průběhu posledních dvou měsíců obdrželi v e-mailové poradně webu DVB-T2.cz, kde se zabýváme problémy diváků souvisejících s přechodem na nový vysílací standard.
Jak vyplývá ze stovek zaslaných dotazů, přechod na DVB-T2 nebyl v době pandemie způsobené koronavirem pro většinu diváků prioritou. Většina diváků podle dostupných ohlasů neměla v tomto období potřebu řešit koupi nového set-top-boxů nebo zvažovat přechod na jinou vysílací platformu. Z tohoto pohledu lze pochválit přístup českých úřadů a rozhodnutí nezatěžovat občany touto problematikou.
V červenci se však proces vypínání DVB-T vysílačů znovu rozjíždí a diváci tak budou stát před rozhodnutím, jak vyřešit televizní příjem. Možností je přitom několik.
Lze koupit nový set-top-box nebo televizor pro příjem programů ve standardu DVB-T2 HEVC. V takovém případě si divák musí poradit sám s nastavením svého zařízení, antény a laděním programů.
Druhou možností je přechod na některou z placených televizních platforem, například na příjem televize přes internet, satelitní televize nebo kabelové televize. V tomto případě to bude pro diváka mnohem jednodušší, jelikož veškeré nastavení přijímacího zařízení za něj vyřídí poskytovatel služby. Navíc, divák má v tomto případě garanci funkčnosti příjmu vybraných programů.
Pokud se rozhodujete, kterému způsobu příjmu televizních programů dáte v letošním roce přednost, obraťte se na nás. Napište nám přes chatovací box v dolní části obrazovky nebo nás oslovte přes kontaktní formulář. Rádi vám pomůžeme.