Přechod na DVB-T2 bude intenzivní, DVB-T skončí už za rok - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Přechod na DVB-T2 se sice reálně začne až v příštím roce, ale postupné vypínání vysílačů DVB-T potrvá pouhých 6 měsíců. Mělo by úplně skončit k 30. červnu 2020. Znamená to tedy, že nás čeká poslední rok s původním standardem DVB-T. Nástup nového standardu bude rychlý a intenzivní. Ve zkratce lze říci, že vše potřebné byste měli mít připraveno ideálně už na konci ledna příštího roku.

Vysílače DVB-T se budou postupně vypínat na konci každého měsíce. K 31. lednu se vypnou vysílače komerčních televizí v Praze a středních Čechách. Pak budou každý měsíc následovat další regiony. Zde na webu DVB-T2 vás včas na vše upozorníme.

Pokud budete potřebovat upravit společnou televizní anténu nebo zakoupit novou pokojovou anténu, doporučujeme vám vše řešit v předstihu, ideálně již v průběhu ledna 2020. Je lepší být včas připraven.

Kdyby se vám ovšem nechtělo řešit složitosti spojené s přechodem na DVB-T2, můžete zvolit i mnohem jednodušší a pohodlnější řešení. Tím je internetová televize s názvem Chytrá anténa, která vám přináší 70 programů, z toho 32 ve vysokém rozlišení za vysloveně symbolickou cenu. Navíc můžete přeskakovat reklamy a máte k dispozici obří archiv všech odvysílaných pořadů v průběhu sedmi předchozích dnů.

Další podrobnosti na webu projektu Chytrá anténa.