Přechod na DVB-T2: Co zatím přinesl divákům? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Přechod na nové televizní vysílání DVB-T2 by měl být dokončen koncem června 2020, kdy budou vypnuty poslední vysílače a dokrývače, které dnes doplňují celoplošné sítě v DVB-T. Web Digizone.cz se ve svém textu zamýšlí nad tím, co tento přechod doposud přinesl divákům a na co by se dále měli připravit.

Jedním z nesporných lákadel nového vysílacího standardu DVB-T2 mělo být vysílání ve vysokém rozlišení. Obě velké komerční televize, Nova s Primou, se už nechaly slyšet, že HD verze svých kanálů budou v DVB-T2 poskytovat pouze formou placeného přístupu.

I přesto se v DVB-T2 objevilo několik programů ve vysokém rozlišení. Přispěla k tomu zejména Česká televize, která nabídla všechny své programy volně v HD. Ze soukromých stanic, které mohou být pro diváky zajímavé, se k volnému HD vysílání přihlásily ještě televize JOJ Family a Prima Comedy Central. Z velkých firem se k nim ale zatím připojil pouze Seznam, který už deklaroval ochotu vysílat ve finální DVB-T2 síti v HD rozlišení.

Další celoplošné programy v HD divák zatím očekávat nemůže. Toto vysílání ale zřejmě nabídne řada regionálních televizí, které mohou mít zájem přilákat diváky právě vyšší kvalitou obrazu.

Podrobnější informace na Lupa.cz v sekci Digizone.