Přechodová síť 12 nově z vysílačů Kleť a Mařský vrch v DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

České Radiokomunikace zahájily vysílání přechodové sítě DVB-T2 z vysílačů Kleť a Mařský vrch (oba na kanálu 27). Současně posilují signál zprovozněním dalších dokrývačů – Zdíkov, Loučovice, Volary a Týn nad Vltavou. Zmizí tím poslední větší bílé místo na mapě pokrytí Přechodové sítě DVB-T2, kterou provozují právě Radiokomunikace.

Spuštěním těchto dvou vysílačů CRA dokončily výstavbu základní přechodové DVB-T2 sítě, která pokrývá 99.6% všech domácností v ČR. Téměř všechny české domácnosti tak již mohou prostřednictvím DVB-T2 sítí vedle pěti programů ČT v HD rozlišení sledovat programy soukromých televizí.

Radiokomunikace poskytují ve své přechodové síti kapacitu stejným programům, které vysílají v multiplexech 2 a 3. To znamená, že můžete sledovat všechny programy Primy nebo Barrandova, ale pouze dva programy Novy, konkrétně TV Nova a Nova Cinema. Zbylé stanice Novy šíří v DVB-T2 společnost Digital Broadcasting v Přechodové síti 13. Vysílací lokality a frekvence této sítě se však liší.