Problémy s příjmem TV programů - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Do porady nám napsalo mnoho diváků, kteří mají problémy s příjmem TV programů ve standardu DVB-T2 na běžné anténě. Řada z nich v rámci možností sleduje ještě programy v DVB-T a ptají se nás, jak vyřešit přechod na DVB-T2, tak aby mohli znovu sledovat všechny dostupné TV stanice.

Nejvíc lidí hlásilo v posledních týdnech problémy s příjmem programů České televize v DVB-T2. V médiích se psalo, že potíže mohou nastat v některých oblastech, kde lze přijímat signál minimálně ze dvou silných vysílačů. Konkrétně o problémech v západních Krkonoších psal web Seznam.cz. Další informace přinesl i web TVKOMPAS.cz.

Domácnosti, které hlásí konkrétní problém, lze rozdělit do dvou kategorií. Zhruba dvě třetiny dotazujících nemohou spolehlivě naladit programy České televize. Komerční multiplexy naopak ve většině případů fungují, potíže hlásí jen velmi malá část pisatelů. Zajímavé jsou zejména příběhy těch, kdo bez problémů naladí například komerční multiplexy provozované Českými Radiokomunikacemi, ale už nemají stabilní příjem programů České televize. Opačný problém – tedy spolehlivý příjem programů ČT a absenci komerčních stanic – hlásí pouze malá část diváků,píše web TVKOMPAS.cz.

Pokud patříte mezi ty, kdo mají problémy s příjem, neváhejte se na nás obrátit v naší poradně.

Zároveň připomínáme, že výbornou alternativou k běžné anténě je internetová televize, konkrétně produkt Chytrá anténa. Díky Chytré anténě získáte nejen výrazně víc programů, ale umožní vám například zpětné zhlédnutí pořadů nebo přeskakování reklam. A kromě toho nemusíte řešit ladění a nastavování programů, vše se aktualizuje automaticky za vás.

Klikněte pro bližší informace k produktu Chytrá anténa.