Průzkum zjistil jakou částku jsou Češi ochotni zaplatit za televizní příjem - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Ještě v roce 2015 by za televizní služby celá čtvrtina Čechů zaplatila maximálně 49 Kč měsíčně. Letos ovšem vzrostl počet lidí, kterým nevadí za televizi platit vyšší částky. Až 28 % diváků akceptuje poplatek 50–149 Kč. Pro dalších 22 % dotázaných je přijatelné zaplatit 150–299 Kč. A téměř se zdvojnásobil počet uživatelů, kteří jsou za televizní služby ochotni zaplatit 300–499 Kč, a to z původních 9 % na současných 16 %.

Průzkum pochází ze studie NMS Market Research. Výsledky zveřejnila společnost SES Video. Tato společnost pod značkou Astra poskytuje služby operátorům satelitní televize. Průzkum ukazuje, že navzdory předpokladům roste ochota českých diváků platit za televizi a to dokonce vyšší částky než v minulosti. Tento posun souvisí zřejmě s tím, že stoupá kvalita služeb, které nabízejí operátoři placené televize. Za své peníze tak dostanete lepší služby a kvalitnější obsah než v minulosti.

Zdroj: NMS Market Research