Ptáte se: Jak poznám, zda už přijímám DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Příjem vysílání ve standardu DVB-T2 HEVC by už měl být dostupný prakticky ve všech regionech ČR. Přechod na DVB-T2 je důležité řešit v dostatečném předstihu. Ne všude je k dispozici kvalitní signál. Proto je důležité, abyste se včas rozhodli, jakým způsobem hodláte televizi přijímat po roce 2020.

Nejvhodnějším řešením pro většinu diváků je televize přes internet – například produkt Chytrá anténa. Ta nabízí desítky stanic v HD rozlišení za symbolický měsíční poplatek. Pokud ale hodláte zůstat u běžné antény, můžete si zkusit příjem DVB-T2 v praxi.

Když už máte nový set-top-box s podporou DVB-T2 HEVC, zapněte automatické ladění. Po krátké chvíli uvidíte v seznamu televize s označením s dodatkem “T2”. Například Nova |T2, Prima |T2, Barrandov |T2 a podobně. Díky tomu snadno poznáte, zda už přijímáte programy v DVB-T2 nebo nikoliv.

Důležité ale je, abyste se na tyto programy podívali, zda vám i správně fungují. Ujistěte se, že vám správně funguje obraz i zvuk. Důležité je, aby fungoval bez problémů. Nesmí se v obraze projevovat kostičky a nesmí zamrzat. Pokud vše funguje jak má, tak už nemusíte nic řešit a jste připraveni.

Pokud se vám ovšem nové programy |T2 vůbec nenaladí nebo nezobrazí, příčin může být celá řada. V takovém případě je nejjednodušší poohlédnout se po jiných variantách.