Ptáte se: Jaká je přidaná hodnota DVB-T2? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Několik čtenářů webu DVB-T2.cz nám do redakční pošty zaslalo dotazy týkající se přídané hodnoty DVB-T2 ve srovnání s končícím standardem DVB-T. Vyplatí se přechod na DVB-T2?

Nový vysílací standard DVB-T2 v aktuální fázi nepřináší toho moc navíc. Momentálně fungují pouze tzv. přechodové sítě, které až ma výjimky kopírují programovou nabídku v původních sítích DVB-T. Souběh obou vysílání (DVB-T a DVB-T2) potrvá ještě minimálně rok. Vypnutí vysílačů DVB-T se jednotlivých regionech liší. První přijde na řadu Praha v lednu 2020, další oblasti budou následovat.

Přechod na DVB-T2 se momentálně vyplatí pouze těm, kdo chtějí s určitostí setrvat u anténního příjmu. Ještě před zakoupením nového přijímače vám ale doporučujeme poohlédnout se po jiných alternativách. Například přechod na internetovou televizi vám ušetří mnoho času a starostí. Výbornou alternativou je i satelit.

Obě tyto možnosti přináší divákům atraktivní programovou nabídku a mnoho stanic v HD rozlišení. Programy na běžnou anténu v DVB-T2 budou až na výjimky pouze v nižším rozlišení obrazu. Na moderních televizorech s větší uhlopříčkou se tak připravte, že budete sledovat relativně málo kvalitní obraz.