Skylink naštval Novu a Primu, k šíření svých bezplatných stanic na Slovensku nedaly souhlas - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Skylink vrátil do své nabídky na Slovensku české kanály Novy a Primy. Za 3,49 euro měsíčně tak nyní mohou slovenští diváci sledovat kompletní nabídku českých stanic včetně kanálů skupiny Nova, hlavního kanálu skupiny Prima i Televize Seznam. Čechům pro změnu Skylink nabízí slovenské stanice Markíza či TV Joj.

Zástupce Skylinku Marek Němec tvrdí, že tento krok učinili, aby jejich zákazníci nepotřebovali dvě přístupové karty za dva poplatky jako dosud, na což si řada lidí stěžovala. Skylink dle jeho slov představil technické řešení, které dovoluje sloučit regionálně oddělené služby na jednu dekódovací kartu. Dodal, že podle evropské legislativy si lze uvnitř EU volně pořídit nabídku jakéhokoliv operátora dle vlastního výběru, což využívají milióny domácností z celé Evropy. Přesto prý nehodlají možnost pořídit si službu jiného teritoria nijak promovat ani aktivně prodávat a budou tak respektovat závazky vysílatelů, kteří nakupují některá vysílací práva jen pro určitý region.

Podle vyjádření Novy a Primy ale Skylink k tomuto kroku jejich souhlas nedostal a obě společnosti se proti němu hodlají právně bránit. Mluvčí Novy Jana Ondrejechová tvrdí, že žádný operátor nemá souhlas k šíření jejich volně šířených stanic za hranicemi České republiky a jednání Skylinku považují za nelegální.

Obě stanice přitom donedávna dlouze vyjednávaly o stažení svých kanálů z nabídky slovenských operátorů. Jako řešení spustily na Slovensku stanice Nova International a Prima Plus a v Česku Markíza International a Joj Family, které neobsahují pořady, na které televize nemají práva pro vysílání v zahraničí.