Skylink přelaďuje některé programy. Pomůže automatické ladění - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Satelitní operátor Skylink upozorňuje své klienty na nutnost přeladění vybraných programů v jeho nabídce. Tento krok souvisí s nedávnou inovací vysílací technologie a s tím související optimalizací kapacity. Některým programům se změní parametry a diváci si je budou muset znovu naladit.

Čas na provedení tohoto kroku je do konce dubna. Provozovatel ponechá v platnosti původní i nové parametry všech svých stanic až do 25. dubna. Změny se týkají celkem 17 programů, ale pokud divák využívá certifikovaný přijímač Skylink READY, tak vše se mu přeladí automaticky.

Automatické přeladění bez nutnosti zásahu diváka je zároveň obrovskou výhodou satelitních a internetových televizních služeb ve srovnání s tradičním příjmem televize. Satelitní a internetoví operátoři obvykle dodávají svým divákům doporučené přijímače, na kterých se nastaví všechny potřebné parametry automaticky.

V případě Skylinku jde o set-top-boxy s certifikací Skylink READY, které podporují funkci FastScan. Tato funkce umožňuje jednoduché naladění všech poskytovaných programů a následně automaticky aktualizuje parametry všech stanic. Divák se tak po zapnutí přijímače nemusí a celou nabídku má vždy aktuální.