Společnost Digital Broadcasting posílila pokrytí svých sítí v DVB-T i DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Provozovatel vysílacích sítí ve standardech DVB-T a DVB-T2 finišuje s pokrytím nejen své modernější sítě, ale přidal i vysílače multiplexu 4, který zajišťuje pokrytí ještě v původním dostupnějším standardu. Společnost Digital Broadcasting spustila dokonce až 12 nových vysílačů DVB-T a zvýšila dostupnost své sítě na 95 procent obyvatel.

Naší extrémní snahou bylo v závěru tohoto roku i při velice intenzivní výstavbu Přechodové sítě 13 v DVB-T2 HEVC maximálně optimalizovat pokrytí naší Vysílací sítě č. 4 – MUX 4 v DVB-T, kterou si nyní může naladit více jak 10,1 milionů diváků, tj. je 95,8 % obyvatel ČR což bylo pro nás strategickou otázkou tohoto roku s ohledem na budoucnost DVB-T2 proto nesmírně rád chci opět touto cestou poděkovat všem, kteří se zasloužili o zdárné završení tohoto projektu,” řekl spolumajitel a jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

Nové vysílače multiplexu 4 jsou v následujících lokalitách:

Vrchlabí /kanál 45/
Volary /K25/
Slavičín /K42/
Vimperk /K56/
Pelhřimov /K42/
Liberec /K25/
Boskovice /K46/
Rosice /K44/
Žďár nad Sázavou /K42/
Šluknov /K30/
Tachov /K45/
Dačice /K25/