Televize přes internet se prosazuje stále více - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Diváci v Evropě si oblíbili placenou televizi přes internet prostřednictvím samostatného set top boxu nebo aplikací v chytrých televizorech. Na konferenci RADIOKOMUNIKACE 2018, která proběhla koncem října v Pardubicích, to ve své prezentaci uvedl Pavel Hanuš z České televize.

Většina diváků podle něj preferuje sledování programu na tradiční televizní obrazovce. Počítač, mobil nebo tablet jsou výrazně v menšině. Důvodem je, že tyto zařízení mají obvykle menší obrazovky a nepřináší divákovi příliš velký zážitek ze sledování.

Skutečnost je taková, že většina lidí se ráda podívá na nelineární obsah, ale především na velké obrazovce,“ řekl Hanuš.

Další podrobnosti přinesl web TV Kompas v článku Tradiční sledování televize je pro diváka stále klíčové. Na hlavní obrazovce se prosazují IPTV služby.

POZOR: Nyní si můžete praktické výhody internetové televize vyzkoušet i vy. Operátor DIGI TV vám nabízí televizní vysílání nové generace na 14 dní zdarma. Klikněte pro zobrazení podrobnějších informací.