Kdy koupit novou televizi? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Potřebuji novou TV?

Na co si dát při nákupu pozor?

TIP:
S výběrem vhodného přijímače vám rádi pomůžeme. Navštivte rubriku Poradna nebo nám zanechte vzkaz prostřednictvím chatu.
Plánujete koupi nové televize v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Máme pro vás dobrou zprávu. Drtivá většina televizí, které jsou dnes dostupné v obchodech s elektronikou, podporuje nový standard i s předepsaným kodekem H.265 / HEVC. Novou televizi tedy můžete bez obav zakoupit. Pro jistotu si však kompatibilitu televize s “českým” DVB-T2 přece jen oveřte přímo u prodejce nebo zde na webu DVB-T2.cz.

Zároveň vám důrazně doporučujeme, abyste vaše nová televize podporovala i další platformy. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto doplňkové funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je ale dobré je mít k dispozici.

Mimochodem, novou televizi nemusíte kupovat za každou cenu. Pokud jste moderní televizi koupili jen před několika lety, nemusíte ji měnit pod vlivem nuceného přechodu na DVB-T2. Doporučujeme vaši televizi i nadále používat. Aktuální situaci můžete prozatím řešit zakoupením set top boxu.

TIP:
Máte novou televizi a nevíte přesně, zda podporuje příjem DVB-T2/HEVC? Zašlete nám značku a model, rádi vám pomůžeme.

118
Komentujte

avatar
65 Comment threads
53 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
70 Comment authors
KatkaVaškůMirkaLudmilaFranta Pepa Jednička Recent comment authors
Barbora Pavelková
Host
Barbora Pavelková

Dobrý den, mám televizi LG 32LE3300 a LG 43UF6807. Prosím, můžete mis dělit , zda obě podporují systém DBVT 2? Děkuji

MILoslav Procházka
Host
MILoslav Procházka

Mám televizor Panasonic Viera Full HD,(plazma),ktery nepotporuje nový systém DVB T2.Musel jsem zakoupit set top box.Při automatickém ladění se objevuje u po udaji o frekvenci kanálu objevuje u většiny kanálů status chyba.všechny kanály ale fungují.Jak je všude prezentováno bude signál HD několikanásobně lepěí.To je ovšem blábol.obraz při HD je pří velkém optimismu možná tak o 10-20 lepší.Další věc .stojí Vysílání v HD kvalitě je dražší,proto komerční stanice by chtěly programy zpoplatnit.ověem ze zákona musí vysílat zdarma, proto budou pravděpodobně zdarma vysílat ve formátu SD.(jako dosud).Přijde mi to jen jako tahaání peněz z diváků.V TV reklamě( J.Tuna) tvrdí ,že set top… Číst vice »

Jitka
Host
Jitka

Dobrý den, máme televize značky SONY KDL-40W605 a KDL-42W655A. Budou podporovat DVB T2, budu potřebovat settobox\? Pokud ano jaké si mám koupit, poradí mi v prodejně elektro? Moc děkuji za radu

Lenka
Host
Lenka

Dobrý den,mám televizi Samsung UE22D5000NW, můžete mi říct, zda podporuje DVB T2, pokud ne co k tomu budu potřebovat? Děkuji za radu.

Daniel Hora
Host
Daniel Hora

Dobrý den mám TV Sharp LC – Hi 5332E a chci se zaptat zdali podporuje vysílání Dvb t2??? Děkuji

Vladislav Švestka
Host
Vladislav Švestka

Vladislav Švestka. Prosím podporuje TV SONY. Mod:KDL-32U 2000 příjem H.,265/HEVC

Radomír Adámek
Host
Radomír Adámek

mám televizi SAMSUNG model UE22H5600AW, jak na DVB-T2

Michal
Host
Michal

Jak bude dlouho dvb t2 než bude dvbt3?

Martin
Host
Martin

Dobrý den,
budu potřebovat settobox pokud vlastním TV PANASONIC TX-55CS520E?
Děkuji.

Petr Kohout
Host
Petr Kohout

Dobrý den, maminčina televize Samsung UE32H5500 není na seznamu ověřených televizí. Může situaci řešit zakoupením settopboxu?

Vašků
Host
Vašků

Ano.