Termíny vypnutí DVB-T - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

Probíhá vypínání DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

Nejbližší termíny vypnutí DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

V březnu mělo původně dojít k vypnutí desítek DVB-T vysílačů, které šíří nejen programy České televize ale i komerčních stanic. Následně byl přechod na DVB-T2 dočasně pozastaven kvůli známým událostem souvisejícím s ochranou veřejného zdraví. Přechod na DVB-T2 pokračuje od července.

Přechod na DVB-T2 v červenci 2020

Konkrétní termíny a lokality jsme rozdělili do dvou kategorií podle toho, zda se vypínají programy České televize nebo komerční stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Termíny vypnutí programů České televize, DVB-T multiplexu 1 v červenci

14.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 1 na vysílačích České Budějovice-Kleť a Vimperk-Mařský vrch

Termíny vypnutí soukromých televizí, DVB-T multiplexu 2 v červenci

08.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 2 na vysílačích Cheb-Zelená hora a Jáchymov-Klínovec
21.7.2020: Vypnutí DVB-T muxu 2 Ústí nad Labem-Buková hora a Chomutov-Jedlová hora

Další informace budeme průběžně doplňovat a obměňovat podle toho, ve kterých dalších regionech se bude blížit vypnutí DVB-T.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí DVB-T

Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

48
Komentujte

avatar
27 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
Mabel SmithMarketaFrantišek Špundavaclav PVašků Recent comment authors
petra
Host
petra
David
Host
David

Naprosto souhlasím s panem Novákem.
Web je k ničemu a navrženou činnost, popsanou na samém konci příspěvku pana Nováka, vřele doporučuji.

Novák
Host
Novák

Koukám, že tenhle web je úplně na hovno. Pod odkazem “Termíny vypnutí DVB-T” najdu jen pár zbytečnějch keců, ale termíny žádný. A v Kontaktech samozřejmě žádný konakty na majitele nebo provozovatele webu nejsou. Takže si to strčte do prdele.

J K
Host
J K

Dobry den, zkusil jste kontaktni formular?

Jurkova
Host
Jurkova

Dobrý den, v televizi stále informují, že si máme zde zjistit termín odpojení v našem městě, ale bohužel nikde není…..a jak čtu tak i ostatní jsou zklamáni a desinformaci

Petruše Flégrová
Host
Petruše Flégrová

Dobrý den, překvapuje mne, že se tady nedozvím nic konkrétního, především data vypnutí. To je to tak divoká akce, že nemá žádný konkrétní časový harmonogram?

Luky
Host
Luky

Také mne to překvapilo. Termíny jsem našel na https://dvb-t2.fofr.info/

Khaki
Host
Khaki

Díky za odkaz! A pak že se na této stránce termíny nedozvíme… 😉

babka
Host
babka

Vypadá to že je to velký problém v této republice zveřejnit harmonogram vypínání.
Hlavně že se na tom přiživuje spousta ,,odborníků ” a normální lidé jsou jim šumafuk.

Milan Topol
Host
Milan Topol

Jaký set top box pro dvb t2 je vhodný pro tv Sony Bravia KDL -32U 30 ? Děkuji za odpověď na mail

Michal
Host
Michal

Černý

pavel petr první
Host
pavel petr první

aha

- -
Host
- -

kecy. ceska televize tlaci na pilu, aby to bylo daleko driv, a to jeste koketuji s myslenkou, ze vysilani zasifruji a budou pozadovat dost vysokou mesicni castku za dekodovani pomoci modulu, ktery se vklada do prijimace v miste slotu commoninterface

e p
Host
e p

Ano, kecáš. K vypínání dojde v polovině roku 2020 (na většině území). A placení ČT možná až bude DVB-T3, zatím to není možné díky platnému zákonu. Takže lžeš.

kois
Člen
kois

Ve skutečnosti se za ČT platí už nyní prostřednictvím koncesionářských poplatků tak je alespoň fér, že v DVB-T2 vysílá volně. Jinak komerční televize skutečně koketují s myšlenkou částečného zpoplatnění svých programů v DVB-T2.

Patrik Lukáš
Host
Patrik Lukáš

Dobry den nevite kdy se pusti přechodova sit 13 z Jachymova funguje pouze přechodovav sit 11 a 12 multiplex 1,2,4,7 a z K.Varu 3,8 děkuji

Jiří
Host
Jiří

Ten, kdo vymyslel ty zákony musel být fakt debil…

https://www.lupa.cz/clanky/ct-vymaha-pokutu-10-tisic-za-nefunkcni-televizi/

J. Jelínek
Host
J. Jelínek

Dobrý den,
z technického hlediska není problém vysílání vypnout. Z právního však přichází otázka. Pokud nebudu mít TV přijímač, schopný v novém formátu program přijímat a nemám ani kabelové ani satelitní připojení, jsem povinen platit poplatek za TV? Vysílání ČT opravdu postrádat nebudu.
Děkuji za odpověď.
Jelínek

Juraj Koiš
Host
Juraj Koiš

Dobrý den,
pokud máte televizor s jakýmkoliv tunerem, tak i když není kompatibilní s DVB-T2, nezbavuje Vás to povinnosti platit koncesionářské poplatky. Za televizní přijímač se považuje televizor nebo počítač s televizní kartou, USB TV tunerem nebo technologií IPTV.

Doporučuji následující text:
https://www.penize.cz/bydleni/326421-velky-prehled-kdo-musi-platit-koncesionarske-poplatky-kdo-ne

itall
Host
itall

Zákon je bohužel postaven tak, že pokud máte elektroměr a odebíráte elektřinu je poviností buď poplatek hradit, nebo doručit na ČT čestné prohlášení, že tv přijímač nevlastníte. Bohužel znění zákona vás nevyjme z povinosti ani v případě, že budete mít doma starou analogovou tubu, jednou je to TV a má to nějaký tuner tak se to počítá, zákon je stavěn na dobu kamennou a není tam nic takového rozlišeného jediné co uměli do toho rychle nadodatkovat, aby se neokradli jsou tunery v PC, tablety a telefony + téměř vlastně vše co je připojeno k internetu. Vyjmut z povinosti budete tak… Číst vice »

Petr Zelenka
Host
Petr Zelenka

Raději zaplatím ČT koncesionářský poplatek, než abych sledoval nekonečnou reklamu na komerčních stanicích, které se ještě k tomu chovají jako ten nejnižší bulvár. Ze zpráv na Nově se mi zvedá žaludek.