Termíny vypnutí DVB-T - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2
Vyberte stránku

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

TERMÍNY VYPNUTÍ VYSÍLAČŮ DVB-T

Probíhá vypínání DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

Na tomto místě vás budeme průběžně informovat o chystaném vypínání DVB-T v jednotlivých regionech.

Nejbližší termíny vypnutí DVB-T

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T funvoaly do začátku roku 2020 na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu proběhlo v listopadu 2019 a týkalo se pouze vysílaní České televize. V lednu 2020 však odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T.

V březnu mělo původně dojít k vypnutí desítek DVB-T vysílačů, které šíří nejen programy České televize ale i komerčních stanic. Konkrétní termíny a lokality jsme rozdělili do dvou kategorií podle toho, zda se vypínají programy České televize nebo komerční stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Přechod na DVB-T2 je pozastaven!

POZOR: Konkrétní termíny a lokality se ještě budou měnit vzhledem k tomu, že Ministerstvo průmyslu a obchodu dočasně zastavilo proces přechodu na DVB-T2. Momentálně platí, že v nejbližších týdnech nedojde k vypnutí žádného dalšího vysílače DVB-T. Podrobnější informace přinášíme v článku Přechod na DVB-T2 se dočasně zastavuje.

TIP:

Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Jak se připravit na vypnutí DVB-T

Na tuto situaci se můžete připravit tak, že si v předstihu zakoupíte nový set-top-box pro DVB-T2 nebo si přirozeně naplánujte koupi nové televize s DVB-T2 tunerem, pokud o ní uvažujete.

Důrazně vám ale doporučujeme, abyste v případě nákupu nové televize byli připraveni i na další platformy než jen DVB-T2. Většina moderních televizí, které jsou nyní v prodeji, podporuje kromě běžné antény i satelitní příjem a umožňuje instalaci speciálních aplikací pro internetovou televizi. Tyto funkce nijak výrazně nenavyšují konečnou cenu televize, je tedy dobré se na ně ptát.

Díky tomu budete za stejnou cenu připraveni i na další alternativy, pokud by vám běžná anténní televize časem přestala vyhovovat.

35
Komentujte

avatar
20 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
VaškůLiborDanielMichallední brtník Recent comment authors
Libor
Host
Libor

Dobrý den, vypnutí vysílače Lysá hora bylo plánováno 30.4 2020.
Platí tento termín nebo je posunutý.
Děkuji

Vašků
Host
Vašků

Pro vás platí stejná odpověď jako pro pana Daniela níže.

Daniel
Host
Daniel

dobrý den,
jaký je prosím termín vypnutí na Kleti?

Vašků
Host
Vašků

Nyní je veškeré přepínání na DVB-T2 pozastaveno, vzhledem k současné situaci. Nové termíny nejsou zatím známy.

Marie
Host
Marie

Jsem z Ostravy a užívám společnou antenu, televizy mám se settoboxem,kdy mohu očekávat problémy s vypnutim?Koncem roku jsem přeladila pár programů na DVB T2 je nutne oslovit některou spolecnost jako třeba O2 pokud si nemohu dovolit novou televizy?Bude rato anténa použitelná i do budoucna?Děkují Marie

lední brtník
Host
lední brtník

settopbox v obchodě

Jerry
Host
Jerry

Proč mi nejdou ode dneška programy ČT? Kleť má být vypnutá 19.3…

Vojtěch
Host
Vojtěch

Můžete být naladěný na jiný vysílač..

Libuse
Host
Libuse

Jak naladit programy čt.

pavel
Host
pavel

kdy bude vypnut vykryvaci vysílaní Dvbt1 praha4

Pešek
Host
Pešek

Harmonogram vypínání.

František
Host
František

Dle mého názoru stačilo jen přeladit vysílače z pátého TV pásma do čtvrtého nebo třetího a vysílat dál bez změn. Tím by páté TV pásmo bylo volné pro internety a telefony .

petlan
Host
petlan

Nešlo, kmitočty jsou dány mezinárodními dohodami a pokrytím jednotlivých vysílačů tak, aby se navzájem nepřekrývaly a nerušily, třetí pásmo (k6-12) je vyhrazeno pro digitální rozhlas (norma DAB+), to bude taky legrace zase v r.2025, kdy většině FM vysílačů vyprší licence v pásmu 88-108MHz a mely by přejít na digi rozhlas v dnešním III TV pásmu, kde už dnes spousta stanic vysílá, ale musíte mít rádio, které to umí

kodiak
Host
kodiak

hovadiny na tahani penez z lidi

Petr Zelenka
Host
Petr Zelenka

Co to tu je za hlasování, když sčítají plusy a mínusy dohromady ?????