Vhodné set-top-boxy pro internetovou televizi - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Příjem televize přes internet lze realizovat několika způsoby. Většina diváků bude zcela jistě preferovat sledování na své televizi. K tomu jsou určeny speciální set-top-boxy, které umí zpracovat a zobrazovat televizní vysílání z internetu.

Každý IPTV operátor má své vlastní přizpůsobené set-top-boxy, které prodává pod svou značkou přímo v obchodní síti. Divák tak má jistotu, že zakoupený set-top-box byl úspěšně testován a vyladěn pro bezproblémový provoz s nabídkou zmíněného operátora.

Na tomto webu vám dlouhodobě doporučujeme set-top-box pro službu Chytrá anténa. Tato služba nabízí až 70 televizních programů, z toho 32 v HD, a to za symbolický měsíční poplatek. Pokud ovšem nechcete mít v domácnosti dva ovladače, je k dispozici i řešení bez set-top-boxu. Chytré televizory vybraných značek umožňují sledovat internetovou televizi přímo, po nainstalování specializované aplikace.

Obrovskou výhodou televize přes internet je i fakt, že divák může přeskakovat reklamu ve vysílání. Tento fakt se komerčním televizím přirozeně nelíbí. Časem tedy může  dojít k určitému omezení této funkcionality alespoň u českých komerčních televizí.