Vypínání DVB-T začne už za dva měsíce - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Do vypnutí prvních programů ve standardu DVB-T zbývají už jen dva měsíce. Přesně 27. listopadu 2019 před půlnoci dojde na území Prahy a středních Čech k ukončení vysílání České televize. Ta po vypnutí DVB-T bude pokračovat výhradně v platformě DVB-T2.

Termíny vypnutí programů v DVB-T jsou v Praze a středních Čechách rozdílné podle toho, zda jde o programy České televize nebo komerčních stanic. Pokud sledujete Novu, Primu nebo Barrandov, máte ještě dostatek času. V případě stanic České televize ale vypnutí nastane o 10 týdnů dřív.

Vypnutí programů České televize totiž nastane už 27. listopadu. Dotkne se však pouze těch, kdo přijímají signál z pražských vysílačů Žižkov a Cukrák. Klíčového středočeského vysílače Votice-Mezivrata se tato změna nedotkne.

Pokud sledujete televizi z vysílačů Praha-Žižkov nebo Praha-Cukrák a často sledujete Českou televizi, připravte se na vypnutí nejpozději do 27. listopadu. Pokud se na Českou televizi nedíváte a vystačíte si s programy komerčních televizí, budete mít čas až do konce prvního lednového týdne 2020.