Žádná komerční televize už nevysílá bezplatně v HD rozlišení - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

V nedávné době se na televizním trhu udála nenápadná ale významná změna. Všechny komerční TV programy ukončily své vysílání v HD rozlišení. Znamená to, že na běžnou anténu lze nyní sledovat pouze televize ve standardním rozlišení. Upozornil na to web Parabola.cz.

V minulých týdnech byly v tichosti překlopeny celoplošně šířené programy Prima Comedy Central HD, JOJ Family HD a regionální stanice V1 HD a Polar HD do SD rozlišení. V současné době žádná komerční televize nevysílá v HD celoplošně v DVB-T/DVB-T2,píše Parabola.cz.

Vzniklou situaci vysvětluje odborný web Parabola.cz: “Komerční televize nemají zájem poskytovat svůj HD signál zdarma na klasickou anténu. Důvodem je především fakt, že HD kvalitu považují za svůj prémiový produkt, který nemohou poskytovat divákům zdarma.

Jinými slovy, za kvalitnější obraz si musíte připlatit. Proto pokud máte doma novou televizi s nadprůměrnou uhlopříčkou, musíte počítat s tím, že obrazová kvalita volně dostupných stanic nebude dostatečná.

Kvalitní HD obraz vám mohou nabídnout pouze poskytovatele placené televize. Za nejlevnější způsob příjmu HD programů se považuje internetová televize Chytrá anténa nebo základní balíček satelitní televize Skylink.