HD programy volně a bezplatně? Není to pravděpodobné - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Nedávno se diváci dozvěděli, že přechod na DVB-T2 by mohl být obohacen o televize vysílající ve vysokém rozlišení. Podporu tomuto stanovisku dodává Česká televize, která skutečně vysílá své programy v plnohodnotném HD rozlišení v sítích nové generace. Ovšem největší komerční televize zatím podobný krok neplánují.

Nedávno jsme psali o televizi Prima, která nejprve připustila, že by své programy přece jen na anténu zařadila v HD rozlišení. Následně se však zalekla reakce poskytovatelů kabelové, satelitní a internetové televize, jejichž diváci platí televizím za vyšší rozlišení.

I po nedávném kolečku prohlášení tak platí, že komerční televize nebudou vysílat na anténě v nejvyšší možné kvalitě. Tu si nechají jen za poplatek. Pokud tedy máte zájem o Novu, Primu a další komerční TV stanice ve skutečném HD rozlišení, budete se muset poohlédnout po něčem lepším než je anténa.

Další informace: Na bezplatné HD zapomeňte, Prima jen slovíčkaří