Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

146
Komentujte

avatar
72 Comment threads
74 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
77 Comment authors
Jons SmitmeelounessaystanoTomášVit Ondřej Straník Recent comment authors
meelounessay
Host
meelounessay

Writing an essay (paper) is a common and essential task. Among these, finding the right thesis statement is at the core of the entire writing process. A strong thesis statement can provide your paper with a clear direction and robust support, making your essay ghostwriting http://www.pnstudy.com/ more persuasive and profound.

stano
Host
stano

Polske sito a moje skusenosti s nim.Tak polske sito je celkom podarena antena na dvbt2.Trošku popišem nedostatky a to take že po viacročnom použivani straca dotik fazovacie vedenie s žaričmi anteny Kontakt možno overiť multimetrom na diodovom teste kde je aj pipak.V tichto antenach su velmi neštastne zvolene zosilovače je lepšie ich vymeniť za značkove napr.teroz a to tak že do anteny vložime simetricky člen a na kabek zosilovač.V sitach sa nachadzaju vedšinou zosilovače swa3,swa2000/4t(predajca solight) a zosilovač EM-2025 ktory je už v kovovej krabičke a ma zabudovani filter lte4g (predajca emos).Pokial na vtup takeho to zosika dame hornu prepust… Číst vice »

Tomáš
Host
Tomáš

Mám rozbočovač na 4 tv doteď mi Prima fungovala na všech tv teď pouze na jedné, na dalších nejde naladit,čím to může být?

Vit Ondřej Straník
Host
Vit Ondřej Straník

Dobrý den,dnes mi všechny kanály TV nova,rebel,TV noe přestali se objevovat v nabidkach kanálu.

Alena
Host
Alena

Dobrý den, mám doma set top box Sencor SDB 5003T, když chci sledovat pořady na ČT, tak po cca třech minutách zčerná obrazovka a program nejde. Když to přepnu na jiný kanál – nova, prima atd.někdy program naběhne, někdy ne. Takže musím set top box vypnout, pak zase zapnout a opět cca po třech minutách mám na programech ČT černou obrazovku. Když set top box zapnu a přepnu na primu nebo novu, všechno funguje jak má. Děje se mi to jen u ČT už 3 dny, přitom kvalita signálu je 100 %. Můžete mi prosím poradit. Děkuji.

David
Host
David

Dobrý den, zvažujeme novou televizi. Stačí nám digitální vysílání. Dekodér na DVB je už dnes integrovaný, ale pokud vím, platí, že je potřeba dovést k němu signál z antény. My máme anténu na střeše a z ní vede kabel zakončený klasickým starým kulatým konektorem, který jsme připojovali do TV. Mají prosím i dnešní moderní televize na sobě tento konektor ? Popř. jak se řeší připojení antény s DVB signálem do TV ? Moc děkuju !

Zubásek
Host
Zubásek

Tento konektor se naštěstí nezměnil, všechny TV jej mají.

Milan
Host
Milan

Televize Strong STR 24HZ4003NW, zakoupená v Mall.cz 17.8.2020 je už s DVB T2 HEVC.
Bydlím 10 km od Ostravy jižně. Automatickým laděním lze naladit pouze 29 programů . Starší TV zn. LG, jsem k příjmu DVB T2 HEVC dovybavil settop boxem Tesla mini. S tímto set top boxem na TV LG zachytím okolo 50 pragramů. Obě TV jsou z venkovní antény napájeny coax káblem z rozbočovače. Proč na TV Strong nenaladím více programů. Na př TV Šlagr na Strong TV vůbec nenaladím. Na TV LG všechny dostupné TV Šlagr a ještě více .

Vašků
Host
Vašků

Vypadá to na útlum rozbočovače, zkuste TV mezi sebou prohodit, nebo zkuste rozbočovač vyřadit a znovu zapnout ladění na Strong a podle výsledku postupovat dále..

Michal
Host
Michal

Mám podobný problém, přes společnou anténu v paneláku mám v bytě dvě TV, na jedné TV se set top boxem naladím všechny programy, na druhé TV s dvbt2 to nenajde ani jednu Primu TV, zkoušel jsem vyjmout rozbočovač a ladit napřímo, ale bez výsledku programy primy stále nikde… obě TV Philips. Děkuji za radu.

Jaroslav Pochobradský
Host
Jaroslav Pochobradský

Dobrý den,mám televizi s setoboxem,ale jde mi pouze zvuk,obraz ne. Co s tim.

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jak máte přístroje vzájemně propojeny, zde by mohl být problém, popřípadě v nastavení TV norem.

svatoslav Žižlavský
Host
svatoslav Žižlavský

Dobrý den,před spuštěním dvbt2,jsem měl kvalitní příjem všech programu,včetně Nova gold,nova 2,nova action,joj family,rebel relax,atd ,po spuštení tyto programy nejdou!!!mám anténu a bydlím Morkovice,okr.Kroměříž,lze řešit?

Jakub
Host
Jakub

Dobrý den,

potřeboval bych prosím poradit ohledně výběru setoboxu/multimediálního centra.

Jedná se o zařízení, které přijímá nový formát pozemního vysílání dvb-t2 z antény. K tomu ale, aby se dokázalo připojit na WiFi síť a fungovaly na něm aplikace jako YouTube, Netflix, atd. Také chci využívat HBBTV. Rozhodoval jsem se mezi TESLA TEH-500 PLUS nebo Maxxo DVB-T2 Android Box. Má úvaha je taková, že starší televizi, která není Smart, na toto zařízení připojím a budu tak mít možnost využít vlastnosti Smart TV.

Děkuji.

Jakub
Host
Jakub

Jenom ještě doplním, TESLA TEH-500 PLUS ani Maxxo DVB-T2 Android Box nepodporují HBBTV. Existuje vůbec zařízení, které splňuje všechny mé požadavky?