Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

146
Komentujte

avatar
72 Comment threads
74 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
77 Comment authors
Jons SmitmeelounessaystanoTomášVit Ondřej Straník Recent comment authors
Kuba
Host
Kuba

Dobrý den,
mám dotaz, naladím asi 180 programů přes anténu, ale poslední dobou se stává, že se programy PRIMY (PRIMA, COOL, LOVE, MAX, KRIMI atd.) sekají. Začne se sekat zvuk, obraz se sekne a nakonec z černá obrazovka. Přepnu na jiné programy jak PRIMA a vše funguje v pořádku. PRIMA taky třeba funguje 14 bez problémů a pak 2 dny se na to pomalu nedá koukat. Čím by to mohlo být ?

Vašků
Host
Vašků

Kolísá síla signálu, jistě máte některé programy 2x tak ty slabé odstraňte a zaměřte se na ty kvalitní. Chytáte signál z více směrů.

Kuba
Host
Kuba

Chytám signál pouze z jednoho směru. Většinou pokud začne blbnout PRIMA, tak jsou špatné i ostatní programy z PRIMY i když je mám víckrát. Ostatní programy jsou OK.
Na televizi pokud začne chybovat PRIMA mám u kanálu kolikrát Intenzitu signálu i kvalitu na 0%. Zesilovač mám.

Vašků
Host
Vašků

180 programů nebude z jednoho směru, anténa dle vyzařovacího diagramu může přijímat z více stran. Potřebujete odborníka, proměří signál a navrhne odpovídající řešení.

Kuba
Host
Kuba

Problem je v tom, ze kdyz dam stav signalu na TV tak ukazuje treba mesic 100 insensitu i kvalitu a najednou spadne na 0 a neustale kolisa ze 100 na 0. Po par dnech to zase prestane a opakuje se to treba zase az za mesic.

Vašků
Host
Vašků

Nelze vyloučit ani nějaké rušení, více na dálku nedokáži posoudit.

Miroslav
Host
Miroslav

Pozdrabujem, viete mi poradiť ake ma digitálne vysielanie TV Philips model 37PFL4007H/12 ci DVB-T alebo DVB-C, KUPOVAL SOM HO V ROKO 2012-2013, POTREBUJEM TO ZISTIŤ KVOLI DODÁVATEĽOVI TELEVIZIE. ĎAKUJEM ZA POMOC. KALETA

Vašků
Host
Vašků

Podle stránek výrobce
philips.cz/c-p/37PFL4007H_12/4000-series-led-tv-s-pixel-plus-hd
má tato TV všechny kanály kabelové DVB-C a dnes již nepoužívané pozemní DVB-T. Pro pozemní příjem potřebujete set topbox.

Tomáš
Host
Tomáš

Dobrý den . Mám televize které má v sobě setobox a má dvb-t2 měl jsem již všechny kanali nově naladěné na T2 a najednou mě zmizeli kanály nová a Barandov zkoušel jsem naladit znovu ale ostatní naladíme ale novu a Barandovi ne a přibily tam programi test 1,2,3 neví někdo co s tím jak řešit . Díky za rady

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jakou používáte anténu, ta je pro kvalitní příjem naprosto klíčová. Jestli kabel nebo STA je problém tam, jestli anténu na střeše, za oknem, nepřijímá všechny vysílače nebo frekvence u vás dostupné. A jestli máte pokojovou anténu, ta se pro DVB-T2 nehodí.

Eva Procházková
Host
Eva Procházková

Dobrý den,
každý den řadíme programy a po vypnutí televize se opět rozhází. Musíme je znovu ve stažených vyhledávat a řadit. Zůstává seřazených 1 až 10, pak je tam Test 1, 2, 3. Zkusili jsme testy přesunout na jiné pozice, dát místo nich programy, nebo jsme je tam nechali a za ně seřadili programy,nic. Po vypnutí se pozice za testy opět rozhází. Jak je možné, že prvních 10 programů zůstává a zbytek ne? Máme na domě společnou anténu, set.box Alma 2 800. Děkuji Eva Procházková

Vašků
Host
Vašků

Pokud nevypínáte set topbox na noc ze zásuvky, popřípadě prodlužovák s vypínačem, vypadá to na chybu v set topboxu, zkuste jej vyzkoušet u sousedů a podle výsledku reklamovat.

Bronislav
Host
Bronislav

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli televize Samsung UE40F5370 podporuje DVb-t2. Děkuji.

Vašků
Host
Vašků

Tato TV je z roku 2013, nepodporuje.

Monika
Host
Monika

Dobrý den dnes jsem přišla domů a ztratila se mi většina programů. Ladíme už po několikáté a nic. Nemám nová cinema a žádný Barandov co to je?

Alena
Host
Alena

Dobrý den,
mám set top box s podporou DVBT2, ale při automatickém vyhledávání nevyhledalo programy ČT1,2,24. Anténa na rodinném domku.
Taky mám stejný problém v panelovém domě, do včerejška šly programy ČT1,2,24.Ode dneška tyto programy nejdou. Taky jsem se chtěla zeptat dna Šlágr, který po vypnutí DVBT1 přestal jít.
Děkuji za radu.

Vašků
Host
Vašků

Na rodinný domek si pozvěte odbornou firmu, ta změří signál a navrhne odpovídající řešení.
V paneláku se zeptejte sousedů zda mají stejný problém, předpokládám, že se jedná o kabelovou TV nebo STA. Znovu nalaďte programy, Šlágr změnil vysílací frekvenci.

Pavla Bělská
Host
Pavla Bělská

Dobrý den, mám starší televizi, která nepodporuje dvbt-2.a pokojovou anténu. Zakoupila jsem set-top-box HEVC/H.265 připojila a přijímala 35 programů. Nyní po vypnutí vysílače mohu přijímat je programy Multiplexu 1(ČT) ostatní už nemohu naladit. V čem může být chyba?
Děkuji za odpově´d.

Vašků
Host
Vašků

Jednoznačně v pokojové anténě, ta se pro kvalitní příjem DVB-T2 nehodí.

Marek David
Host
Marek David

Dobry den. Bydlim ve 2 podlaznim dome s jednou antenou na strese. V hornim patre mam dve televize samsung stare par mesicu a programy dvb-t2 jsem naladil bez problemu a fungujou. Ve spodnim je televize LG podporujici dvb-t2 programy jsem naladil, jdou prepinat a vidim ze jsou v T2, ale nejde ani obraz ani zvuk. Na druhe televizi jsem instaloval settopbox podporujici T2, ale pri hledani kanalu napise u kazdeho chybu a na konci,ze nebyl nalezen zadny kanal. Nejaky napad cim to muze byt? Dekuji za odpoved

Vašků
Host
Vašků

Horní TV zkuste dole a naopak spodní vyzkoušejte ve 2. patře abyste zjistil jestli je problém v TV nebo v signálu.

Tadeáš Urban
Host
Tadeáš Urban

Mám 4 roky starou Smart televizi Grundig, která má podporu dvbt2. Přišel jsem o kanály ČT, tudíž jsem si pořídil novou anténu s podporou dvbt2, ale nenaladil jsem ani jediný program při digitálním i analogovém ladění. Už nemůžu ani naladit programy na starou anténu, na které doposud všechny programy, kromě ČT, běžely normálně. Prosím, mohl by mi někdo poradit?

Vašků
Host
Vašků

Není něco jako anténa podporující DVB-T2, antény jsou stále stejné. Je otázka zda 4 roky stará TV podporuje také kodek HEVC 265 ověřte v návodu, pokud nikoli, potřebujete setop box, pokud ano potřebujete technika který proměří signál a doporučí odpovídající řešení.