Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

146
Komentujte

avatar
72 Comment threads
74 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
77 Comment authors
Jons SmitmeelounessaystanoTomášVit Ondřej Straník Recent comment authors
Emma
Host
Emma

Dobrý den, od 31. 1. 2020 nemohu naladit na TV kanály skupiny Prima a Barrandov, ostatní běží v DVB-T2 v pořádku (Praha 9 – Vysočany). Děkuji.

Vašků
Host
Vašků

Potíž je, každý balík programů je v Praze vysílán z jiné lokality (Žižkov, Ládví, Strahov atd.) tak máte anténu směrovanou na jiný vysílač.

Emil
Host
Emil

Dobrý den, při deštivim počasim, vypadává krom ČT programu vše, samozřejmě mame 2 tv s dvb t2 tunerem a dělaji to obě, před t2 vše v pohodě bylo, děkuji

Vašků
Host
Vašků

Vypadá to na slabý signál, problém tedy jako vždy bude v anténě.

Pavel
Host
Pavel

Dobrý den nevíte proč nemůžu naladit kanály Primy?

Vašků
Host
Vašků

To opravdu nevím, ale problém bude v anténě.

Jana Chybová
Host
Jana Chybová

Dobrý den, po přeladění na DBVT2 se u CT24 po přepnut na tento program nejprve normál ukáže obraz, ale nějakou dobu (asi 1 minut) nemluví. Pak zvuk naskočí. U jiných programů se to nestává. Televizi(Samsung) jsme celou přeladili.

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jakým způsobem přijímáte signál, ale zkuste TV u sousedů a když to nepomůže kontaktujte servis Samsung.

František Tomeček
Host
František Tomeček

Dobrý den,prosím o informaci koupil sem si novou tel.a při vyhledání programu se mi za názvem stanice zobrazí P nebo T2. nevím co toto označení znamená a kterou stanici si mám uložit. Předem moc děkuji za informaci. Tomeček

Vašků
Host
Vašků

Nejjednodušší řešení je uložit všechny programy, koukat se a po definitivním přechodu na DVB-T2 vše znovu naladit. Nehledejte v tom žádnou velkou vědu.

M. A.
Host
M. A.

Dobrý den,
po znovuvyhledání programů, mám problém s Primou Comedy Central, opožďuje se obraz, na úkor zvuku. Po přepnutí a vrácení zpět na program je vše na pár vteřin v pořádku, ale poté opět naskakuje zpoždění. Síla signálu je na 100% a stává se to pouze u tohoto programu. Televizi mám nově zakoupenou zhruba před měsícem a problém nastal počátkem roku. Nějaké řešení? Používám klasickou anténu. Děkuji.

Tomáš Kléma
Host
Tomáš Kléma

Dobrý den, měl bych na Vás prosbu. využívám kabelovou Tv pro naši televizi v obýváku. ale máme ještě jednu televizi v ložnici kde máme jen pokojovou antenku připojenou k televizi. tv nemá ani anitene mamaji dvb-t2. poradíte mi co vše pořídit aby jsme i na tuto tv chytali nádledně obraz. jsme z ústí nad labem. kabelovku necheme do ložnice stačí jen pravě antenou. děkuji Kléma.

Vašků
Host
Vašků

Koupit set topbox DVB-T2, připojovací kabel podle typu TV buď SCART nebo HDMI a při silném signálu bude stačit stávající pokojová anténa. Jednodušší by bylo rozbočit stávající kabelové připojení a zapojit i druhou TV, rozhodně by to bylo levnější a jistější. Mohlo by se stát, že stávající pokojová anténa nevyhoví DVB-T2 (to je dost pravděpodobné) a budete mít více potíží než radosti z koukání.

Petr hrbek
Host
Petr hrbek

Dobrý den Vám přeji, moc prosím o radu, mám nový DvB TV 2 s HEVC certifikovaný na DVB-T2 typ Tesla, televizor LCD LG z roku 2016, anténu logaritmicko periodickou s předzesilovačem i aktivním zesilovačem vylepšenou výrobcem v zadní části antény o síto do tvaru písmene V, jenž je jako by na ležato vůči tělu antény, tělo antény je v poloze vodorovné kdy prvky jsou souběžně vodorovně s tělem antény, tuto anténu instaloval i směroval odborník při přechodu na DVB T s poučením, aby se s anténou nehýbalo neb na lodžii nikde jinde není téměř signál, původní anténu -plzeňské velké síto… Číst vice »

Vašků
Host
Vašků

Na dálku to opravdu nevyřešíme, problém bude v anténě.

Podzemský Petr
Host
Podzemský Petr

Dobrý den,

otec má anténu, směřující na vysílač, doteď normálně vše chytá, potřebuje koupit set top box, který bude signál překládat? nikde jsem tu moc informací o anténách nenašel.

děkuji
Podzemský Petr

Vašků
Host
Vašků

Pokud má starší televizi která nemá tuner DVB-T2 ( zjistíte z návodu) bude potřebovat set topbox.

Jitka Šišáková
Host
Jitka Šišáková

Dobrý den, jsme z Roztok u Prahy, přijímáme signál přes STA, která byla včas nastavená na DVBT2. Nové televize přijímají signál bez problémů, ale my a další jedni sousedi, kteří jsme si koupili settopbox (H.265), nemůžeme naladit programy ČT. Ani automaticky, ani ručně na doporučené frekvenci. Anténář, který upravoval společnou anténu, tvrdí, že vše by mělo být v pořádku. Nicméně není a evidentně nejsme v okolí sami. Můžete nám poradit?

Vašků
Host
Vašků

Problém bude v anténě, takto to na dálku nevyřešíme, zavolejte anténáře zpět.