Poradna - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

PoRADNA

Poradna k DVB-T2, satelitní televizi, internetové televizi a kabelovému příjmu

Máte dotaz týkající se televizního příjmu? Nevíte si rady s výběrem vhodného TV přijímače, antény nebo set-top-boxu? Napište do naší poradny. Na vaše dotazy rád odpoví Juraj Koiš, odborný spolupracovník webu DVB-T2.cz. V minulosti vedl oficiální státní informační web k přechodu z analogového na digitální vysílání. Nyní je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz, kde píše o perspektivních televizních službách.

Předtím než položíte svůj dotaz, podívejte na zodpovězené dotazy v následujících sekcích:

Televize přes internet – IPTV

Satelitní televize

Pozemní vysílání (DVB-T2)

Kabelová televize

Nové otázky pokládejte prostřednictvím chatovacího okna – vpravo v dolní části obrazovky.

Nezapomeňte uvést místo, kde se snažíte televizi naladit, jaký typ digitálního přijímače a antény používáte, případně zda využíváte placené televizní služby (satelit, IPTV, kabel). Bez těchto podrobností vám nebudeme moci fundovaně odpovědět.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

144
Komentujte

avatar
70 Comment threads
74 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
76 Comment authors
meelounessaystanoTomášVit Ondřej StraníkAlena Recent comment authors
Jaroslava Vlčková
Host
Jaroslava Vlčková

prosím, je to od věci, na co se ptám, ale jistě taky jste občas offline, využila jsem Napište nám, napsali mi, že jsou právě teď offline, ale že odpovědí jak budou zpět. Protože mám zkušenost, když nejsem u počítače, , že zruší relaci, tak už tady sedím přes hodinu, stále se nevrátili. Myslíte, že se ještě dnes dočkám vytoužené pomoci? Děkuji a omlouvám se, anglicky neumím, tak se mi asi nepovede dotaz odeslat

Vašků
Host
Vašků

Takto rychle fungují jen některé poradny, napište dotaz sem.

Vítek Seidemann
Host
Vítek Seidemann

Dobrý den, asi před 2 týdny jsme byly na chatě. Máme tady televizi bez dvb t2 takže jsme koupili set top box který fungoval na 100% ale dnes jsme sem přijeli znovu a protože vypadli pojistky nešel do set top boxu proud avšak po znovu nahozeni pojistek set top box nejdříve hlásil ze nemá signál a po restartu nenašel žádnou stanici. (Máme set top box Sencor a chatu máme v Berouně). Prosím o co nejrychlejší radu nejsme tu dlouho a máme to jako dovolenou.
Předem Dekuji

Vítek Seidemann
Host
Vítek Seidemann

Anténu jsem zkoušel i venkovní i vnitřní a ani jedna nesla. A mám ještě jeden problém v domě máme také sencor set top box bydlíme v Praze 5 a nejde nám naladit miplex 4 nebo jak se tomu nadává (nova 2, přímá comedy central, nová gold atd…).
Znovu předem dekuji

Vašků
Host
Vašků

Píšete o restartu zařízení, ale chtělo by to zřejmě znovu naladit, což není totéž. Tyto potíže se na dálku těžko řeší, bez proměření signálu a dalších úkonů.

Pavlína Linková
Host
Pavlína Linková

Dobrý den, bydlím v Ústeckém kraji v obci Mašťov. Včera se vypínal se vypínal vysílač v dané oblasti a od té doby mi jdou pouze programy ČT; NOVA, NOVA ACTION, JOJ, RELAX, NOVA GOLD a ostatní programy nejdou. Samozřejmě mám setobox na DVBT 2, provedli jsme i opětovné naladění a sále nic. Jak mám řešit tento problém, abychom mohli chytat i primu, Barrandov a ostatní programy. Děkuji Linková

Vašků
Host
Vašků

Zaexperimentujte se směrováním antény, popřípadě se poptejte u sousedů zda mají stejný problém a jak jej řeší.

Jana
Host
Jana

Dobrý den. Mám stejný problém jak Karel, v Nové Pace. Televizi máme novou Samsung. Pootočíme malinko anténu a program jde. Po chvíli opět nejde. Tak pootočíme zpět a zase jde a stále dokola. To musíme stát venku a stále otáčet? Zajímavé, že pouze programy ČT . A zajímavé že před změnou televize šlapala jako hodinky. Nutíte tak lidi, aby si dávali satelit. V okolí, kdo má příjem přes anténu, má stejný problém, takže anténou to nebude, ale signálem. Je to teď na 2 věci ! Jana

Vašků
Host
Vašků

Toto na dálku nevyřešíme, situaci zvládne jedině odborná firma, proměří signál a navrhne odpovídající řešení.

Karel Mlčoch
Host
Karel Mlčoch

Dobrý den,
zajímalo by mne proč signál dbv T2 je problém naladit u programů Čt1, Čt2, ČT3, ČTart, ČT24, ČTsport, ktyž všechny ostatní soukromé tv fungují bez problémů.
Toto se týká oblasti Moravan u Pardubic a Maletína (okr. Šumperk). V Maletíně tv hlásí špatný signá – zkontrolujte připojení – ale po 1-2 minutách program naběhne bez chyb; ale přepnu li na libovolný kanál soukromých stanic a pak zpět, problém se opakuje, V případě Moravan signál Čt 1.2,art,24, sport není detekován vůbec (ani ručně), programy soukromých tv bez problémů. Oba televizory jsou Samsung.
Děkuji za odpověď, Karel Mlčoch

Petra
Host
Petra

Dobrý den, zakoupili jsme Maxxo STB-T2 HEVC/H.265 a po připojení k TV se spustí, spustíme automatické ladění. To proběhne, ale vypadá to, že se nenapadlo ani jeden program. Zkoušeli jsme otáčet anténou a spouštět ladění opakovaně, ale stále nic. Můžete mi poradit? Děkuji Sediva

Vašků
Host
Vašků

Nepíšete jakou máte anténu, jestli pokojovou, je problém určitě zde, jestli venkovní je zde problém na 90%

Petra
Host
Petra

Je to venkovní anténa. Takže myslíte koupit novou? Řeším to u babičky a antena je hodně letitá.

Vašků
Host
Vašků

DVB-T2 je náročná na kvalitní signál, stáří antény může mít vliv a nemusí, poptejte se u sousedů jak řeší příjem oni, jak mají směrovanou anténu a jakou.

Danek
Host
Danek

Dobrý den, mám pokojovou anténu, která zřejmě nemá přijímač DVB-T2. Dříve jsem ji měl připojenou na televizi která v sobě DVB-T2 měla, takže anténa fungovala úplně bez problémů. Teď jsem si ji ale připojil ke starší televizi, která DVB-T2 nemá. Jak tedy postupovat? Je ta moje pokojová anténa k ničemu, nebo stačí připojit k tv přes nějaký settopbox, který má koaxalní vstup na anténu?
Děkuji

Vašků
Host
Vašků

Anténu můžete použít i pro DVB-T2, je stejná, k TV zakupte set topbox v odborném obchodě.

Lucie
Host
Lucie

Dobrý den, bydlím v bytovém domě v Chocni se společnou anténou. Mám dvbt2 přijímač s kodekem hevc 265. Od 22.6. Nebo tak nějak mi nejdou naladit programy jako nova gold, nova acrion, nova 2, rebel, relax, joj, prima comedy central apod. V čem by mohl být problém. Tvrdí mi, že anténa je dobře nastavená. Děkuji Lucie

Vašků
Host
Vašků

Na dálku těžko říci, poptejte se u sousedů jak jdou programy u nich, případně vyzkoušejte svůj set topbox u nich, nebo fungující set topbox sousedů u vás, tím bych začal s pátráním po příčině.

Miroslav
Host
Miroslav

Dobrý den,
televize staršího data má scart,nebo na cince ,reciever dvbt2 jen hdmi,jak zařídit,aby televize mela obraz a zvuk,jde to…
děkuji za info

Vašků
Host
Vašků

Tyto dva přístroje nejdou propojit, signál v HDMI je digitální, ve SCARTu a cinch analogový. Existuje sice převodník, je ale drahý.

Alex
Host
Alex

Prosim vás,často na obrazovce se objeví:Nastavili jsme operaci,kanál se přepne na jiný.muzete mi poradit jak to zrušit?

Vašků
Host
Vašků

V menu televize najděte položku tovární nastavení a toto zvolte, mělo by to pomoci.